Reklama
https://h2poland.com.pl/

Fotowoltaika dla firm – pożyczka z częściowym umorzeniem

Szukając finansowania zakupu instalacji fotowoltaicznej do firmy, warto wziąć pod uwagę pożyczkę z częściowym umorzeniem. Są to środki z Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska, o które mogą starać się przedsiębiorcy (osoby fizyczne i spółki) oraz inne podmioty posiadające osobowość prawną.

Fotowoltaika dla firm – pożyczka z częściowym umorzeniem
Fotowoltaika dla firm – pożyczka z częściowym umorzeniem [Źródło: funduszerozwojowe]

Parametry pożyczki różnią się regionalnie:

  • oprocentowanie: od 1,5% do 3,5%
  • poziom umorzenia: od 10 do 40%
  • finansowanie: do 100%
  • okres spłaty pożyczki: do 20 lat
  • karencja w spłacie kapitału: do 36 miesięcy
Reklama
oknonet.pl

Pożyczka jest przeznaczona na instalacje OZE, w tym również na większe, kilkumilionowe inwestycje, jak farmy fotowoltaiczne. Z funduszy mogą skorzystać zarówno podmioty istniejące już na rynku, jak i nowo powołane spółki celowe.

Czas od złożenia wniosku do uruchomienia pożyczki wynosi zwykle 2 – 3 miesiące. Mimo, że nie jest to najszybszy sposób pozyskania środków, to biorąc pod uwagę preferencyjne oprocentowanie (zwłaszcza przy dzisiejszej inflacji), oraz częściowe umorzenie, niewątpliwie jest to atrakcyjne źródło finansowania.

Jeśli są Państwo zainteresowani sfinansowaniem instalacji fotowoltaicznej do własnej firmy lub jako wykonawca chcieliby Państwo móc oferować swoim klientom biznesowym wsparcie w pozyskaniu środków, zapraszamy do współpracy. Zapewniamy wstępną weryfikację dokumentów, a także kompleksową obsługę wniosków, we wszystkich województwach.

Źródło: funduszerozwojowe

Wojciech Gębura
Tel. 579 553 089
[email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz