Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Falowniki hybrydowe GoodWe ponownie wyróżnione w badaniu skuteczności magazynowania energii HTW 2023

GoodWe po raz trzeci z rzędu został uznany za najbardziej wydajnego azjatyckiego producenta hybrydowych systemów fotowoltaicznych w badaniu skuteczności magazynowania energii, przeprowadzonym przez Uniwersytet Nauk Społecznych HTW w Berlinie.

Falowniki hybrydowe GoodWe ponownie wyróżnione w badaniu skuteczności magazynowania energii HTW 2023
Falowniki hybrydowe GoodWe ponownie wyróżnione w badaniu skuteczności magazynowania energii HTW 2023

W tegorocznym teście wydajności systemów PV z magazynowaniem energii hybrydowe falowniki GoodWe ponownie potwierdziły swoją wysoką wydajność dla systemów o mocy 5kWp i 10kWp.

W badaniu testowano łącznie 18 różnych systemów magazynowania energii o mocy 5 i 10 kilowatów, aby ustalić wskaźnik wydajności systemu (SPI) w ramach “Electricity Storage Inspection 2023”. Wskaźnik SPI dla hybrydowych falowników GoodWe, GoodWe 5kW-EH i GoodWe 10kW-ET, wyniósł odpowiednio 91,5% i 94,1% razem z bateriami BYD.

Dzięki wydajności systemowej 1-fazowy falownik hybrydowy GoodWe GW5000-EH sprawdził się bardzo dobrze i oddalony jest tylko o 1,1 punktu procentowego od najlepszego systemu w mniejszym przypadku referencyjnym (5 MWh/rok zużycia z systemem PV o mocy 5 kWp). 3-fazowy inwerter hybrydowy GoodWe GW10K-ET również utrzymał dobrą pozycję w drugim przypadku referencyjnym (5 MWh/rok zużycia z samochodem elektrycznym i pompą ciepła). Warto nadmienić, że GoodWe wprowadził również ulepszoną wersję falownika hybrydowego ET PLUS+ (16A) z większą wydajnością, inteligentną integracją z domem oraz mocniejszymi MPPT, a także rozszerzył serię hybrydowych inwerterów na zakres mocy od 15 do 50 kW z modelami do zastosowań komercyjnych, zapewniającymi wysoką moc generacji i ładowania dla optymalnego zbioru energii. W połączeniu z wysokonapięciowym magazynem energii Lynx Home F PLUS oraz komercyjnym magazynem energii Lynx C GoodWe podkreśla swoją wiodącą pozycję w hybrydowych rozwiązaniach do magazynowania energii.

SPI (ang. Storage Performance Index) ustalony przez badaczy z HTW Berlin (Uniwersytet Nauk Stosowanych w Berlinie) to wskaźnik ekonomiczny, który określa, o ile testowany system magazynowania energii redukuje koszty energii w porównaniu do idealnych systemów magazynowania energii. Im lepsze właściwości związane z wydajnością, takie jak sprawność konwersji, szybkość sterowania lub pobór mocy w trybie czuwania, tym większe oszczędności kosztów są osiągane.

Kolejnym istotnym elementem badania jest projektowanie systemów PV z magazynowaniem energii. Symulacje i analizy przeprowadzone w ramach badania pokazują, że dopasowanie systemu PV oraz systemu magazynowania do zapotrzebowania jest szczególnie ważne z punktu widzenia ekonomicznego. Im większy system PV, tym wyższa redukcja emisji CO2. Wszystkie dostępne powierzchnie dachów powinny być wykorzystane do produkcji energii słonecznej, aby zwiększyć poziom autokonsumpcji i zmniejszyć emisje CO2.

Użycie dwóch testowanych hybrydowych inwerterów GoodWe 5k-EH i 10k-ET oraz instalacja prostego systemu magazynowania energii PV opłaca się dla właściciela domu nie tylko pod kątem emisji CO2, ale również finansowo, ponieważ system może nam się zwrócić już w ciągu siedmiu lat. W oparciu o rosnące ceny energii okres zwrotu będzie jeszcze krótszy.

Rozwiązania do magazynowania energii GoodWe

Firma GoodWe oferuje szeroki zakres produktów do magazynowania energii, w tym inwertery jedno- i trójfazowe oraz baterie wysoko- i niskonapięciowe. Właściciele domów coraz częściej decydują się na instalację hybrydowych inwerterów w krajach o wysokich cenach energii, aby maksymalizować poziom autokonsumpcji. Dzięki funkcji zasilania rezerwowego hybrydowe inwertery GoodWe zapewniają niezawodne źródło zasilania w przypadku awarii, a inteligentne zarządzanie energią poprzez platformę monitorowania daje kontrolę nad zużyciem energii. Firma GoodWe inwestuje dużo w badania i rozwój rozwiązań do magazynowania energii w różnych scenariuszach zastosowań. Hybrydowe systemy GoodWe to najlepsze rozwiązanie dla stabilnego, nieprzerwanego źródła zasilania dla zastosowań domowych i komercyjnych.

  • Optymalizacja poziomu autokonsumpcji
  • Inteligentna i efektywna praca
  • Nowoczesny i kompaktowy design
  • Najwyższe standardy bezpieczeństwa

Inteligentna optymalizacja poziomu autokonsumpcji w ekosystemie domowym

W centrum zintegrowanego systemu PV z magazynowaniem energii znajdują się 3-fazowe falowniki hybrydowe ET PLUS, które zostały specjalnie zaprojektowane w celu zwiększenia wydajności energetycznej, poziomu autokonsumpcji oraz zapewnienia rezerwowego źródła zasilania. Dzięki inteligentnym kontrolom obciążenia oraz szerokiemu zakresowi napięcia baterii konfiguracja może być elastycznie dostosowywana do indywidualnych potrzeb użytkowników w ramach całego ekosystemu domowego.

Falownik hybrydowy GoodWe w połączeniu z magazynem energii Lynx Home F PLUS to doskonałe i niezawodne rozwiązanie do magazynowania energii, które zapewnia bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania. Dzięki temu rozwiązaniu można efektywnie zarządzać energią w domu, minimalizując koszty i jednocześnie zwiększając świadomość ekologiczną. Jako niezawodne źródło zasilania, seria ET może automatycznie przełączyć się w tryb zasilania awaryjnego w standardzie UPS w ciągu nie więcej niż 10ms, co zapewnia ciągłość zasilania krytycznych obciążeń. Dodatkowo, dzięki wsparciu wielu protokołów komunikacyjnych, seria ET pozwala na integrację z inteligentnym domem, umożliwiając łatwe monitorowanie i zarządzanie.

Optymalizacja poziomu autokonsumpcji w ekosystemie domowym jest obecnie kluczowym wyzwaniem dla efektywnego i zrównoważonego wykorzystania energii elektrycznej. Dlatego, aby osiągnąć maksymalną wydajność i korzyści, warto wykorzystać innowacyjne rozwiązania, takie jak 3-fazowe falowniki hybrydowe ET PLUS oraz magazyny energii Lynx Home F PLUS, które zapewniają nie tylko znaczne oszczędności, ale także korzystny wpływ na środowisko naturalne.

Seria GoodWe EH to wysokiej jakości 1-fazowy falownik hybrydowy, który został stworzony z myślą o maksymalizacji poziomu autokonsumpcji energii elektrycznej w domowych instalacjach fotowoltaicznych. Seria EH jest w pełni kompatybilna z wysokonapięciowymi magazynami energii, co pozwala na pełną elastyczność w projektowaniu instalacji i dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Źródło: goodwe.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz