Reklama
http://www.multitherma.com/

Wzmocnienie Zarządu SolarSpot

SolarSpot SA wzmacnia swoje struktury i stawia na rozwój na rynku klienta biznesowego. Na czele spółki, jako Prezes Zarządu, stanął Robert Marczak. Jako Wiceprezes odpowiedzialność za obszar sprzedaży i marketingu w SolarSpot przyjął Przemysław Błaszczyk. Do Zarządu spółki dołączył Jacek Helbin, obejmując również stanowisko Wiceprezesa. Zmiany obowiązują od 1 stycznia 2023 roku.

Robert Marczak, Prezes SolarSpot SA
Robert Marczak, Prezes SolarSpot SA

SolarSpot, który jesienią pozyskał strategicznego inwestora, fundusz Precapital, koncentrujący się na inwestycjach w obszarze nieruchomości oraz transformacji energetycznej, konsekwentnie realizuje swoje cele wzrostu skali prowadzonej działalności w segmencie biznesowym, wzrostu kompetencji technologicznych oraz energetycznych, a także rozwój oferty z zakresu zielonej transformacji energetycznej dla biznesu, rolników i samorządów w modelu ESCO.

Nowym Prezesem Zarządu SolarSpot został Robert Marczak, który ma ponad 25 lat doświadczenia we wdrażaniu nowych technologii oraz doświadczenie w tworzeniu biznesu i jego rozwoju w różnych obszarach. Dotychczas piastował stanowisko Wiceprezesa SolarSpot, odpowiadając za zarządzanie obszarem techniki i realizacji usług montażu, a także nadzorowanie działów wsparcia: IT, HR i Administracji.

SolarSpot z powodzeniem ugruntowuje swoją pozycję na rynku klienta biznesowego. Realizując naszą misję zielonej transformacji energetycznej w biznesie, chcemy akcentować to, co zawsze było przewagą SolarSpot – zwinność i efektywność działania. Zmiany w zarządzie i podział kompetencji mają w tym jeszcze pomóc – mówi Robert Marczak, Prezes Zarządu SolarSpot SA.

Do Zarządu spółki z dniem 1 stycznia br. dołączył z ramienia inwestora Jacek Helbin, obejmując stanowisko Wiceprezesa. Do jego zadań będzie należało m.in. zoptymalizowanie i skoordynowanie procesów sprzedaży i montażu w nowym profilu spółki, ukierunkowanym głównie na obsługę klienta biznesowego i JST.

Cieszę się, że pozyskaliśmy nie tylko partnera finansowego, ale również merytorycznego. Jacek ma duże doświadczenie na wysokich stanowiskach w spółkach z branży energetycznej, szeroką wiedzę techniczną, jak również wykształcenie w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw. Dzięki naszej współpracy SolarSpot jeszcze lepiej odpowie na wysokie oczekiwania rynku biznesowego – zauważa Robert Marczak, Prezes SolarSpot.

Intensywny rozwój SolarSpot, jako jednego z liderów odnawialnych źródeł energii w Polsce, wysokie kompetencje w zespołach i ich duże zaangażowanie w realizowane projekty pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość i rozwój firmy na konkurencyjnym rynku. Naszym wspólnym celem jest stabilny, zrównoważony rozwój spółki – mówi Jacek Helbin, Wiceprezes SolarSpot.

Z początkiem roku nowe wyzwania przyjął do realizacji Przemysław Błaszczyk, dotychczasowy Prezes SolarSpot, który na stanowisku Wiceprezesa Zarządu ds. Sprzedaży odpowiada za zarządzanie strategicznym działem firmy – sprzedażą w segmencie B2B.

SolarSpot, jako partner zielonej transformacji energetycznej biznesu, rolników i sektora publicznego, stoi przed wielkim wyzwaniem wsparcia swoich w klientów w kluczowych decyzjach pozwalających osiągnąć energooszczędność i zmniejszenie śladu węglowego w trudnych czasach i przy rosnących rachunkach za energię elektryczną i ogrzewanie. Moja działalność będzie powiązana z promocją m.in. formuły ESCO, która umożliwia finansowanie inwestycji bez konieczności angażowania środków finansowych danej firmy bądź samorządów w zielone inwestycje – mówi Przemysław Błaszczyk, Wiceprezes ds. Sprzedaży SolarSpot.

Źródło: solarspot.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz