.
Reklama
targikielce.pl/
.

Dawid Zieliński będzie posiadał prawie 50% akcji Columbus Energy

Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A., zamierza nabyć wszystkie akcje Columbusa od jednego z jej większych udziałowców - Januarego Ciszewskiego. Tym samym Prezes Columbus będzie posiadał prawie 50% udziałów w kapitale akcyjnym Spółki.

Dawid Zieliński będzie posiadał prawie 50% akcji Columbus Energy
Dawid Zieliński będzie posiadał prawie 50% akcji Columbus Energy

Na podstawie podpisanej dziś umowy, January Ciszewski – akcjonariusz posiadający obecnie 18,97% akcji Columbus Energy (bezpośrednio oraz pośrednio przez spółkę JR Holding S.A.), przyznał Dawidowi Zielińskiemu (pośrednio przez spółkę Gemstone) opcję nabycia wszystkich akcji Spółki. Nabycie pakietu akcji – łącznie 12 666 184, ma nastąpić do 19 sierpnia br. Po nabyciu akcji Dawid Zieliński będzie dysponował bezpośrednio i poprzez Gemstone blisko 50% akcji w kapitale Spółki. Zapowiedziana transakcja stanowi silny argument, potwierdzający przekonanie Prezesa Columbus Energy do słuszności objętych kierunków rozwoju organizacji.

Reklama
oknonet.pl

Transakcja nabycia przeze mnie znacznego pakietu akcji Columbus Energy jest równoznaczna z tym, że głęboko wierzę w potencjał i przyszłość tej organizacji – twierdzi Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A. – Powołując Columbus do istnienia lata temu, nie tylko zachęciłem innych inwestorów, takich jak January Ciszewski, do sfinansowania tego start-upu. Nasza wizja firmy, która daje dostęp do energii, nie była nigdy bardziej aktualna niż właśnie teraz, kiedy stoimy jako społeczeństwo przed wyzwaniami rosnących cen energii i ciepła, a możliwe że za chwilę przed wyzwaniem braku swobodnej dostępności do nich. Dzisiaj, po wielu perturbacjach, takich jak pandemia, zmiany legislacyjne czy wojna w Ukrainie – które bezpośrednio i pośrednio wpłynęły na Columbus – jestem przekonany, że utrzymamy pozycję długoterminowego lidera rynku nowoczesnej energetyki. Spółka przechodzi w ręce dwóch osób, które widzą przyszłość firmy na dekady.

Konsolidacja akcjonariatu wokół Dawida Zielińskiego i Piotra Kurczewskiego (drugiego co do ilości udziałów akcjonariusza Columbus Energy) daje Spółce zapewnienie o długoterminowym podejściu do rozwoju i stabilności finansowej.

Źródło: columbusenergy.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz