Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Czy wiesz, jak fotowoltaika wpływa na wizerunek i zyski Twojej firmy?

Wśród rosnącej konkurencji przedsiębiorcy coraz częściej poszukują rozwiązań, które wyróżnią ich spośród innych firm i wpłyną na większe zyski. Jednym z czynników, który w ostatnich latach mocno oddziałuje na decyzje konsumentów, jest dbałość o środowisko. Przedsiębiorstwa, które korzystają z ekologicznych rozwiązań, cieszą się większym uznaniem wśród potencjalnych klientów i partnerów biznesowych. Ponadto mogą liczyć na dofinansowania podczas instalacji modułów fotowoltaicznych czy innych sposobów pozyskiwania energii odnawialnej. Czy wiesz, jak zaplanować taką inwestycję, aby nie tylko szybko się zwróciła, ale również zaczęła przynosić korzyści finansowe?

Czy wiesz, jak fotowoltaika wpływa na wizerunek i zyski Twojej firmy?
Czy wiesz, jak fotowoltaika wpływa na wizerunek i zyski Twojej firmy? [źródło: www.merxu.com]

 

Analiza finansowa, czyli kiedy fotowoltaika się opłaca?

Instalacja fotowoltaiczna pozwala na pozyskiwanie energii z promieniowania słonecznego i przekształcanie jej w prąd, który następne można wykorzystać do zasilania urządzeń w domach, firmach czy nawet zakładach produkcyjnych. Składa się ona z kilku elementów, a do najważniejszych należą między innymi moduły fotowoltaiczne, inwertery i niekiedy również akumulatory, na przykład kiedy chcesz gromadzić nadmiar wyprodukowanej energii. Warto wspomnieć, że tego typu nadmiar możesz również sprzedać, przekazując go do sieci. Z tego powodu pozyskiwanie prądu ze źródeł odnawialnych zapewnia firmom większą niezależność, a także skutecznie obniża comiesięczne rachunki.

Jeśli chcesz mieć pewność, że inwestycja w instalację fotowoltaiczną się zwróci, a nawet zacznie przynosić większe korzyści, możesz wykonać analizę finansową. Powinna ona składać się z takich elementów jak:

  • koszt budowy,
  • prognozowane przychody,
  • zasady sprzedaży ewentualnych nadmiarów energii,
  • sposoby finansowania.

Ze względu na promowanie ekologicznych rozwiązań wiele firm otrzymuje dofinansowanie tego typu instalacji. Dzięki temu znacznie obniżysz koszty inwestycji. Warto wspomnieć, że analiza finansowa nie uwzględnia korzyści niematerialnych, do których z pewnością zalicza się poprawa wizerunku przedsiębiorstwa. Montując wysokiej jakości moduły fotowoltaiczne, pokazujesz, że dbasz o środowisko i odpowiedzialnie zarządzasz finansami. Dla wielu klientów i partnerów biznesowych to cecha, która wyróżni Twoją firmę na tle konkurencji i zachęci do skorzystania z oferowanych usług.

 

fotowoltaika dla firm 02

 

Moduły fotowoltaiczne — sposób na obniżenie comiesięcznych wydatków

Czy wiesz, że moduły fotowoltaiczne wbrew pozorom nie działają najlepiej tylko w gorące dni? W Polsce upalne lato jest krótkie, co u niektórych przedsiębiorców budzi wątpliwości dotyczące opłacalności inwestycji. Dlatego warto wspomnieć, że fotowoltaika wytwarza najwięcej energii przede wszystkim przy umiarkowanych temperaturach, kiedy przez większość dnia świeci słońce. Wówczas instalacja nie przegrzewa się i przez cały dzień produkuje prąd. Z tego też powodu wiele farm fotowoltaicznych znajduje się na południu Polski przy uwzględnieniu szerokości geograficznej, ukształtowania terenu, rodzaju i gęstości zabudowań oraz jakości powietrza. Wszystkie te czynniki mają wpływ na ilość pozyskiwanej energii.

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną skutecznie poprawia wizerunek przedsiębiorstwa i zwiększa jego zyski, na przykład poprzez zmniejszenie rachunków za prąd czy możliwość nawiązania współprac z cenionymi partnerami biznesowymi. Decydując się na zakup modułów fotowoltaicznych, warto jednak zwrócić uwagę na jakość ich wykonania oraz obowiązującą gwarancję. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko ewentualnych awarii czy konieczności napraw. Niezawodne i pochodzące od sprawdzonych producentów panele oferuje między innymi firma merXu, która współpracuje z uznanymi markami i zapewnia bezpieczne transakcje.

Źródło: merxu.com

merXu Sp. z o.o.
ul. Kraszewskiego 4/8,
60-518 Poznań
Poland
www.merxu.com
https://www.facebook.com/merxucom

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz