Reklama
http://www.multitherma.com/

Columbus wprowadza alternatywę dla nowej ustawy o OZE

Columbus Energy, dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, uruchomił drugi etap usługi Prąd jak Powietrze (PJP 2.0). Klienci firmy mogą bilansować energię 1:1 bez dodatkowych kosztów, a Columbus pokryje koszty dystrybucji.

Columbus wprowadza alternatywę dla nowej ustawy o OZE
Columbus wprowadza alternatywę dla nowej ustawy o OZE

Klienci zawierający z Columbus umowę na montaż instalacji fotowoltaicznej mogą skorzystać z usługi Prąd jak Powietrze 2.0, czyli bilansowania energii 1:1. Usługa PJP 2.0 działa jak dotychczasowy system opustów, czyli umożliwia magazynowanie, a następnie odbieranie nadwyżki energii wyprodukowanej przez PV. Co istotne, prosument nie straci 20% nadwyżki energii (jak to miało miejsce w przypadku systemu opustów), a dodatkowo będzie mógł ją w dowolnym momencie rozliczyć. Dzięki specjalnej funkcjonalności Cashback, Columbus chce umożliwić prosumentom spieniężenie nadprodukowanej energii.

Po wejściu w życie znowelizowanej ustawy o OZE, od 1 kwietnia br., okres zwrotu wydłuży się do 9-12 lat, a zatem nasza usługa przywróci zwrot inwestycji do poziomu systemu opustów. Dodatkowo, zarządzając energią prosumenta, Columbus nie pobierze 20% nadwyżki. Jedynym kosztem usługi PJP 2.0 jest opłata produktowa, zależna od mocy instalacji, która wynosi od 39 zł miesięcznie – wyjaśnia Dawid Zieliński, Prezes Zarządu Columbus Energy S.A.

Usługa PJP 2.0 jest dostępna od początku marca br. dla klientów indywidualnych, którzy kupią fotowoltaikę od Columbus. Równolegle Klienci firmy otrzymają dostęp do Columbus Cloud – nowoczesnej platformy, służącej do pełnego monitoringu pracy instalacji, dostępu do elektronicznych dokumentów inwestycji, aktualnego salda energii i możliwości rozliczania nadwyżki energii.

To nie jedyna nowość, jaką wprowadzamy w tym roku. Niebawem zakomunikujemy kolejne usługi, nad którymi pracowaliśmy przez wiele miesięcy – zapowiada Dawid Zieliński.

Źródło: columbusenergy.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz