Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Pompa ciepła i fotowoltaika na kredyt – czy to się opłaca?

Pompa ciepła w połączeniu z fotowoltaiką daje nam wiele nowych możliwości. Są to urządzenia korzystające z odnawialnych źródeł energii, które dbają o środowisko i zapewniają nam wygodę. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na pompę ciepła i fotowoltaikę - ogromne oszczędności to jedna z najważniejszych zalet takich systemów. Czy warto postawić na pompę ciepła i fotowoltaikę na kredyt? Czy takie rozwiązanie jest opłacalne? Co trzeba wiedzieć przed zakupem tych systemów?

Pompa ciepła i fotowoltaika na kredyt - czy to się opłaca?
Pompa ciepła i fotowoltaika na kredyt - czy to się opłaca? [źródło: www.hydro-energy.pl]

Inwestycja na kredyt

Ostatnio cały czas mamy do czynienia ze wzrostem cen prądu i ogrzewania. To sprawia, że inwestorzy poszukują ekonomicznych i ekologicznych źródeł energii. Z pewnością warto bliżej przyjrzeć się instalacji fotowoltaicznej, która wraz z pompą ciepła zapewnia niskie koszty eksploatacji domu. Instalacja tego typu wiąże się z dosyć dużym wydatkiem jednorazowym, który zwraca się w ciągu kilku lat. Jednakże najważniejsze jest to, że inwestycja spowoduje zredukowanie kosztów dotyczycących korzystania z ciepła i energii elektrycznej.

Ciekawym pomysłem jest skorzystanie z kredytu lub dotacji, dzięki czemu znacznie obniżymy całkowity koszt zakupu i montażu paneli PV oraz pompy ciepła. Wymiana starego pieca na pompę ciepła i fotowoltaikę 10 kW to koszt rzędu ok. 35 tysięcy złotych po odliczeniu dotacji. Taka propozycja z pewnością zaspokoi zapotrzebowania na pracę pompy ciepła i zużycie prądu w naszym domu. Szacunki mówią o tym, że inwestycja powinna się zwrócić w ciągu 4-5 lat. Ciekawe jest to, że koszty związane z energią elektryczną to około 300 złotych – w efekcie możemy zamienić ten wydatek na ratę za pompę ciepła i fotowoltaikę, uzyskując niezależność od podwyżek rosnących cen energii elektrycznej i opału.

Dla kogo kredyt na Pompę ciepła i fotowoltaikę?

Nie zapominajmy o tym, że niektóre firmy oferują kredyt z odroczonym terminem płatności. W efekcie produkt bankowy pozwala nam zrealizować całą inwestycję budowy fotowoltaiki i pompy ciepła oraz w kolejnych miesiącach dokończyć formalności związane z dotacją. To oznacza, że kredytobiorca może spłacić kredyt o wartości dotacji i zmniejszyć ratę lub spożytkować pieniądze na inne cele. Aktualne oferty są coraz bardziej doceniane przez klientów, gdyż często wiążą się ze spłatą  rat na poziomie kilkuset złotych. Kto może skorzystać z ofert kredytowych tego typu? To dobre rozwiązanie dla każdego, kto planuje zakup:

  • Pomp ciepła, rekuperatorów
  • Paneli fotowoltaicznych
  • Podgrzewaczy wody
  • Elektrowni przydomowych wiatrowych

Możemy liczyć na wsparcie w załatwianiu najważniejszych formalności. Ponadto nieocenione jest doradztwo specjalistów podczas poszukiwania idealnego rozwiązania dla siebie. Faktem jest, że pompa ciepła i fotowoltaika na kredyt jest opłacalną inwestycją.

Jakie rozwiązanie wybrać?

Sposoby finansowania pomp ciepła i fotowoltaiki są różnorodne. Do wyboru mamy propozycje rządowe, samorządowe i bankowe. Przyjrzyjmy się dokładniej kredytom, które są oferowane przez banki. Osoby, które chcą skorzystać z odnawialnych źródeł energii, mogą postawić na:

  • Zwykłe kredyty gotówkowe – takie oferty proponują nam komercyjne banki. Niekiedy instytucja wymaga wskazania celu, na jaki przeznaczymy pieniądze. Trzeba złożyć wniosek o kredyt na daną kwotę, a następnie poczekać na analizę banku. Poza tym nie zapominajmy o zapoznaniu się dodatkowymi kosztami, oprocentowaniem i odsetkami, tak aby wybrać najlepszą opcję dla siebie.
  • Kredyty z dopłatą na pompę ciepła – na uznanie zasługuje także kredyt na pompę ciepła z dopłatą do zakupu sprzętu. Często jest on oferowany przez banki, które korzystają z programów ekologicznych i rządowych dotacji. W tej sytuacji dotacja ma za zadanie pokrywać część kapitału zaciąganego kredytu. W efekcie jest on  tańszy i bardziej atrakcyjny od wersji gotówkowej. Jest to związane z faktem, że część środków dostajemy od banku, a resztę dodaje rząd. Bardzo często instytucja finansowa dokładnie określa, kto może skorzystać z kredytu tego rodzaju.
  • Kredyty ekologiczne – specjalne kredyty na cele ekologiczne są oferowane przez wiele banków. Środki uzyskane z takich kredytów trzeba przeznaczyć na cel przyjazny dla środowiska. Niekiedy mamy do czynienia z niższym oprocentowaniem lub zmniejszeniem wartości odsetek. Oczywiście niezbędne jest posiadanie odpowiedniej historii i zdolności kredytowej.

Kredyt na pompę ciepła i fotowoltaikę to rozwiązanie, które jest bardzo chętnie wybierane przez inwestorów. Nie zawsze stać nas na zakup tych sprzętów, dlatego poszukujemy wsparcia finansowego. Atutem jest to, że taka opcja jest opłacalna i daje nam wiele korzyści. Nie musimy martwić się dużymi rachunkami za prąd, które po prostu zamieniamy na spłatę comiesięcznych rat kredytowych. Bardzo szybko zauważymy generowanie oszczędności, które mogą nas zaskoczyć!

Połączenie Pompy ciepła z fotowoltaiką jest aktualnie uznawane za jedno z najciekawszych rozwiązań. Wśród zalet wymienić trzeba ekologię, oszczędności, niezawodne działanie i możliwość skorzystania z kredytów i dotacji różnego rodzaju.

Źródło: hydro-energy.pl

HYDRO ENERGY Sp. z o.o.
Biznesowa 15,
26-600 Radom
tel. +48 611 100 441
e-mail: [email protected]
www.hydro-energy.pl
https://www.facebook.com/HydroNRGpl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz