Reklama
cleanpowerforall

Bezpieczeństwo pożarowe PV – bezpłatny ebook od Columbus

Columbus opracował poradnik dotyczący bezpieczeństwa pożarowego instalacji fotowoltaicznych, w którym zawarto m.in. przegląd zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz wskazówki, na co zwracać uwagę przy wyborze dostawcy fotowoltaiki.

Bezpieczeństwo pożarowe PV - bezpłatny ebook od Columbus
Bezpieczeństwo pożarowe PV - bezpłatny ebook od Columbus [Źródło: columbusenergy.pl]

Rynek mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce systematycznie rośnie, stąd też należy zadbać o kwestie bezpieczeństwa użytkowania instalacji, w tym także bezpieczeństwa pożarowego. Columbus, jeden z liderów branży PV, przygotował opracowanie, w którym kompleksowo omawia to zagadnienie.

 

Fotowoltaika w naszym kraju to stosunkowo nowa dziedzina dla jej domowych użytkowników. Widzimy potrzebę edukacji w tym obszarze, dlatego chętnie dzielimy się wiedzą za pomocą naszego bloga, cyklicznych webinarów czy publikacji w mediach branżowych. W ostatnim czasie gorącym tematem stało się bezpieczeństwo pożarowe, dlatego postanowiliśmy przygotować materiał, w którym odpowiadamy na obawy prosumentów związane z ryzykiem pożarowym instalacji. Omawiamy też zabezpieczenia stosowane w instalacjach realizowanych przez Columbus – tłumaczy Piotr Trojanowski, krajowy kierownik realizacji Columbus Energy, współautor eBooka.

W poradniku znajdują się informacje dotyczące komponentów i zasad działania systemu elektrycznego, jakim jest fotowoltaika, regulacje prawne dotyczące bezpieczeństwa pożarowego oraz omówienie czynników, które mogą być bezpośrednią przyczyną pożaru. Opracowanie zawiera także analizę zdarzeń pożarowych instalacji PV, do jakich doszło w Niemczech i Wielkiej Brytanii oraz pokazuje ich skalę.

W publikacji ujęto również przegląd zabezpieczeń pożarowych stosowanych na rynku PV, oraz konkretne porady, jak zadbać o bezpieczeństwo instalacji. Znalazły się tu też informacje o standardach bezpieczeństwa stosowanych przez Columbus, w tym m.in. o stickerach samogaszących Columbus Safe, w które firma wyposaża każdą instalację.

⇒ Poradnik “Bezpieczeństwo pożarowe instalacji fotowoltaicznych” można pobrać ze strony: columbusenergy.pl

Źródło: columbusenergy.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz