
Na mocy tej umowy, firma dostarczy Vibracoustic 100% energii odnawialnej wytworzonej z projektów wiatrowych i słonecznych. Umowa przewiduje dostawę energii odnawialnej w modelu “pay as produced” w ramach projektu Beehive. Prognozowany wolumen wytworzonej energii w całym okresie kontraktu wynosi 180 GWh. Dzięki zakupie energii z aktywów odnawialnych źródeł energii Vibracoustic Polska zapobiegnie emisji blisko 152 tyś. ton CO 2 .
To kolejna długoterminowa umowa ogłoszona przez spółkę z Wrocławia w ostatnich miesiącach. Wcześniej poinformowano o podpisaniu kontraktów z takimi partnerami jak sieć sklepów Żabka czy Decathlon.
Cieszymy się, że zaczynamy współpracę z Vibracoustic Polska, który zaufał naszej firmie podpisując umowę na 12 lat. W 2023 roku Qair Polska zdobył tytuł cPPA Leader in Poland, kontraktując ponad 4 TWh zielonej energii dla wiodących marek z branży produkcyjnej i retail, a także nagrodę Lidera Zielonej Transformacji dla Przemysłu. Zawarcie umowy z Vibracoustic Polska to kolejny krok w realizacji naszej długoterminowej strategii budowy spółki green utility produkującej energię z własnych i wyłącznie odnawialnych źródeł energii takich jak farmy wiatrowe czy fotowoltaiczne- mówi Krzysztof Wojtysiak, Prezes Zarządu Qair Polska.
Umowy CPPA (Corporate Power Purchase Agreement) to długoterminowe kontrakty na zakup energii elektrycznej, zawierane bezpośrednio między wytwórcą a odbiorcą energii. Pozwalają one na obniżenie kosztów zakupu energii oraz zapewniają większą niezależność od wahań rynkowych cen energii.
Qair Polska



Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.