Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Morskie farmy wiatrowe Bałtyk z nową identyfikacją wizualną i serwisem internetowym

Equinor i Polenergia uruchomiły nową identyfikację wizualną projektów Bałtyk. Morskie farmy wiatrowe zyskały też nowy, wspólny dla wszystkich trzech projektów serwis internetowy: www.baltyk123.pl

Morskie farmy wiatrowe Bałtyk z nową identyfikacją wizualną i serwisem internetowym
Morskie farmy wiatrowe Bałtyk z nową identyfikacją wizualną i serwisem internetowym

Equinor i Polenergia rozwijają na Morzu Bałtyckim trzy projekty o łącznej mocy do 3000 MW. Morskie farmy wiatrowe Bałtyk zasilą zieloną energią ponad 4 miliony gospodarstw domowych. Uruchomienie najbardziej zaawansowanych projektów, Bałtyk 2 i Bałtyk 3, o łącznej mocy 1440 MW, jest zaplanowane już w 2027 roku.

Budowa i uruchomienie morskich farm wiatrowych Bałtyk zbliżają się coraz większymi krokami. Aby na bieżąco informować o naszych postępach, wprowadzamy nową  identyfikację wizualną oraz wspólny serwis internetowy dla wszystkich trzech projektów. Wierzymy, że kluczem do sukcesu każdej inwestycji jest dialog i chcemy go aktywnie prowadzić. Z mieszkańcami Pomorza, naszymi inwestorami i dostawcami, lokalną administracją, ale też z przyszłymi pracownikami i pracowniczkami projektów Bałtyk. Nowa strona i szata graficzna to dla nas ważne narzędzia, dzięki którym będziemy jeszcze szybciej i efektywniej docierać do wszystkich osób zainteresowanych naszymi projektami na morzu – mówi Jerzy Zań, Prezes Zarządu Polenergia S.A.

Zrzut ekranu 2024 04 24 132452

Nowy branding jest inspirowany kolorami pochodzącymi z natury. Kolorystyka materiałów wykorzystywanych do komunikacji projektów Bałtyk ma być zależna od treści i odbiorców danego komunikatu. Innymi kolorami będą sygnowane materiały biznesowe, a innymi te, które dotyczyć będą rynku energetycznego czy kontaktu z interesariuszami.

Nowy serwis internetowy projektów (www.baltyk123.pl) zawiera kompleksowe informacje na temat morskich farm wiatrowych rozwijanych przez Equinor i Polenergię. Strona internetowa obejmuje m.in. mapy pokazujące położenie projektów Bałtyk, harmonogram inwestycji czy zakładki dedykowane dostawcom, lokalnym społecznościom i działaniom prowadzonym na rzecz ochrony środowiska.

Realizując projekty morskich farm wiatrowych Bałtyk przyczyniamy się do budowy w Polsce nowoczesnej i zielonej energetyki. Wykorzystujemy ogromne doświadczenie oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne, wypracowane w zgodzie z naturą i jej zasobami. Zainspirowani nią, wprowadzamy nową wizualizację naszych trzech farm wiatrowych. Nowa oprawa wizualna projektów Bałtyk stanowi narzędzie komunikacji, które pozwala nam przekazywać informacje o projektach, a także wspiera dialog z naszymi interesariuszami – mówi Michał Jerzy Kołodziejczyk, Prezes Zarządu Equinor w Polsce.

Zrzut ekranu 2024 04 24 132649

Prace dotyczące budowy i uruchomienia morskich farm wiatrowych Equinor i Polenergii są już bardzo zaawansowane. Projekty Bałtyk 2 i Bałtyk 3 mają już zakontraktowanych dostawców najważniejszych komponentów – morskich turbin wiatrowych, infrastruktury systemów elektrycznych czy kabli wewnętrznych oraz eksportowych. W tym roku ruszy także budowa bazy serwisowej w Łebie, która będzie obsługiwała wszystkie trzy inwestycje.

Equinor i Polenergia złożyły też wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla infrastruktury przyłączeniowej morskiej farmy wiatrowej Bałtyk 1, o mocy do 1560 MW. Projekt Bałtyk 1 to największa farma wiatrowa rozwijana na Morzu Bałtyckim, którą inwestorzy przygotowują do udziału w aukcji w 2025 roku.

Zrzut ekranu 2024 04 24 132756

Źródło: polenergia.pl

Polenergia Fotowoltaika
Plac Ireneusza Gugulskiego 1
02-661 Warszawa
Tel. 799-399-888
www.polenergia.pl
[email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz