Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Nowe kompaktowe pompy ciepła LG Therma V R32 Split

Firma LG wprowadziła do swojej oferty dwa nowe modele pomp ciepła typu powietrze-woda – Therma V R32 Split o mocy 4kW i 6kW. Urządzenia przeznaczone są do nowo wybudowanych, dobrze ocieplonych budynków, które wymagają małego obciążenia cieplnego. Charakteryzują się niską wagą oraz kompaktowymi rozmiarami, co w połączeniu z małą ilością czynnika chłodniczego i zmniejszonym poziomem głośności daje większą elastyczność instalacji. Pompy LG objęte są 5-letnią gwarancją i są już dostępne w sprzedaży na polskim rynku.

Nowe kompaktowe pompy ciepła LG Therma V R32 Split
Nowe kompaktowe pompy ciepła LG Therma V R32 Split

Pompy ciepła LG Therma V Split o mocy 4kW i 6kW zostały zaprojektowane z myślą o nowych, dobrze ocieplonych budynkach. Jednostki zewnętrzne można połączyć z Hydroboxem lub z jednostką wewnętrzną ze zintegrowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej (IWT), zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem. Pompy pracują w oparciu o ekologiczny czynnik R32, a ich kompaktowy rozmiar oraz niewielka waga sprawiają, że są łatwe w instalacji. Nowe modele są o 26% lżejsze i o 29% mniejsze od jednostek LG Therma V R32 Split 5/7/9 kW. Elastyczność montażu zwiększa także mała ilość czynnika chłodniczego. Jego maksymalna ilość (łącznie z rurami o długości 30 m) jest mniejsza niż wartość ustalona w przepisach, dzięki czemu modele te nie są objęte wymaganiami dotyczącymi minimalnej powierzchni podłogi w pomieszczeniu montażu.

Nowe pomy ciepła LG charakteryzują się wysoką wydajnością i cichszą pracą. Ciśnienie akustyczne w odległości 3m od jednostki zewnętrznej wynosi 39dB (A) dla modelu 4kW i 40 dB (A) dla wersji 6 kW.

Kompaktowe pompy ciepła R32 Split 4/6 kW pracują w szerokim zakresie temperatur wynoszącym -20 ~ 35°C i mogą podgrzewać wodę użytkową do temperatury 55°C. Wyróżniają się wysoką efektywnością energetyczną – SCOP dla tych modeli wynosi do 4,65/3,12 (zastosowanie nisko temp./średni temp.) – i sprawnością grzewczą wody na poziomie 133%. Dzięki COP do 5,1 (powietrze zewnętrzne 7°C/woda zasilająca 35°C) pompy ciepła zapewniają oszczędność energii i wydajną pracę przy różnych warunkach otoczenia. Dla zastosowań średniotemperaturowych mają klasę efektywności energetycznej A++, a więc spełniają kryteria do dofinansowań z programów rządowych lub lokalnych.

Pompy ciepła LG objęte są 5-letnią gwarancją. Firma zapewnia też opiekę serwisową oraz współpracuje z Autoryzowanymi Partnerami Serwisowymi dostępnymi w całej Polsce. Komfort użytkowania pomp ciepła LG dodatkowo zwiększa aplikacja LG ThinQ. Dostępna bezpłatnie na smartfony i tablety, pozwala zdalnie monitorować pracę urządzenia i sterować nim z dowolnego miejsca.

LG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz