Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Umicore i PowerCo tworzą elektromobilny start-up

Spółka joint venture o nazwie Ionway to nowy start-up z obszaru elektromobilności, który zajmie się produkcją materiałów akumulatorowych. Już na starcie ma on „przewagę” nad konkurencją, ponieważ stworzony został przez Umicore belgijską grupę technologiczną zajmująca się technologiami materiałowymi oraz producenta akumulatorów spółkę zależną Volkswagena PowerCo. Twórcy start-upu chcą do końca dekady zwiększyć roczną zdolność produkcyjną Ionway do 160 GWh, co odpowiada 2,2 milionom pojazdów akumulatorowo-elektrycznych.

Umicore i PowerCo tworzą elektromobilny start-up
Umicore i PowerCo tworzą elektromobilny start-up

Zaopatrzenie dla Europy

Umicore i wspierana przez Grupę Volkswagen firma produkująca akumulatory PowerCo przedstawiły właśnie najnowszy owoc swojej współpracy. Ich spółka joint venture z siedzibą w Brukseli zajmująca się produkcją przemysłową CAM i pCAM na dużą skalę w Europie będzie nosić nazwę Ionway.

Ionway ma za zadanie zaopatrywać europejskie fabryki ogniw akumulatorowych PowerCo w kluczowe materiały do ​​akumulatorów i pokrywać dużą część zapotrzebowania PowerCo w UE, zapewniając jednocześnie firmie Umicore bezpieczny dostęp do istotnej części europejskiego zapotrzebowania na materiały katod pojazdów elektrycznych. Twórcy start-upu chcą do końca dekady zwiększyć roczną zdolność produkcyjną Ionway do 160 GWh, co odpowiada 2,2 milionom pojazdów akumulatorowo-elektrycznych.

Punkt odniesienia

Nowa firma startuje ze znaczną przewagą, ponieważ nasze partnerstwo opiera się na solidnych fundamentach pomiędzy firmami PowerCo i Umicore należącymi do Volkswagena, kluczowymi graczami w transformacji mobilności elektrycznej. Ionway bez wątpienia stanie się punktem odniesienia w branży elektromobilności, stymulując innowacje, tworząc setki miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych i umożliwiając transformację energetyczną – powiedział Mathias Miedreich, dyrektor generalny Umicore.

Regionalne łańcuchy dostaw

Ionway to także pierwsze w swoim rodzaju partnerstwo pomiędzy producentem samochodów z siedzibą w Europie a wiodącym na świecie producentem CAM, produkującym zrównoważone materiały akumulatorowe na potrzeby przejścia na pojazdy elektryczne. Obie spółki są głęboko zaangażowane w zwiększanie zasięgu UE w branży elektromobilności poprzez tworzenie regionalnych, zrównoważonych i przejrzystych łańcuchów dostaw akumulatorów.

Aktywne materiały katodowe są kluczową dźwignią technologiczną wpływającą na wydajność baterii, w największym stopniu przyczyniają się do całkowitego kosztu baterii i określają jej ślad węglowy. Są zatem strategicznie ważnymi materiałami wejściowymi, kluczowymi dla tworzenia wartości akumulatorów i kluczowymi dla pomyślnego przejścia zespołów napędowych na zrównoważoną elektromobilność.

 

Źródło: elektromobilni.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz