Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Polska w czołówce elektrycznych wzrostów

Stellantis odnotował w pierwszym kwartale wzrost na rynku Unijnym (UE29) o 5,4% pod względem wolumenu sprzedaży. Udział w rynku Grupy wyniósł w tym czasie 19,2%. Na rynku pojazdów całkowicie elektrycznych (BEV), firma osiągnęła wzrost sprzedaży o 4,5% w porównaniu do ubiegłego roku. Duże wzrosty w zeroemisyjnym segmencie odnotowano m.in. we Francji, Polsce (prawie 9%), Portugalii i Wielkiej Brytanii.

Polska w czołówce elektrycznych wzrostów
Polska w czołówce elektrycznych wzrostów

 

Polska w czołówce wzrostów

Na rynku samochodów elektrycznych (osobowe + użytkowe) Stellantis osiągnął wzrost o 4,5% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku oraz wzrost o +8,2% na 10 głównych rynkach, zdobywając 14,4% udziału w rynku krajów EU29 w pierwszym kwartale tego roku. We Francji sprzedaż samochodów elektrycznych odnotowała dwucyfrowy wzrost (+54%), osiągając udział w rynku na poziomie 35,7%, co stanowi wzrost o 7,2 punktu procentowego w porównaniu z rokiem poprzednim. Znaczący wzrost sprzedaży odnotowano także w Wielkiej Brytanii (+9%), Portugalii (+5,5%) i Polsce (+8,9%).

 

WYNIKISPRZEDAYSTELLANTISMARZEC2024 900x507 1

 

Francuski lider

We Francji Stellantis utrzymuje pozycję lidera sprzedaży, osiągając w pierwszym kwartale br. łączny udział w rynku samochodów osobowych i pojazdów użytkowych (PC+CV) na poziomie 32,4%, co oznacza wzrost o 0,3 punktu procentowego w porównaniu z rokiem 2023. Liczba nowo zarejestrowanych samochodów również wzrosła o 7,3%. We Włoszech Stellantis odnotował 4,3% wzrost sprzedaży (samochody osobowe i dostawcze) w porównaniu z rokiem poprzednim, utrzymując pozycję lidera rynku.

Osiągnięte we Francji znakomite wyniki sprzedaży pojazdów elektrycznych podkreślają potencjał tego segmentu, gdy jest on wspierany przez dedykowane programy. Ponieważ staramy się, aby pojazdy elektryczne były dostępne dla wszystkich, zgodnie z naszym planem strategicznym Dare Forward 2030 – powiedział Uwe Hochgeschurtz, dyrektor operacyjny Stellantis na region Rozszerzonej Europy.

Strategiczne rynki na plusie

W Niemczech Stellantis odnotował wzrost o 22,7%, co oznacza wzrost udziału w rynku o 2 punkty procentowe do poziomu 13,9%. Do Stellantis należy ponad jedna piąta samochodów osobowych i pojazdów użytkowych sprzedanych w Hiszpanii w pierwszym kwartale 2024 r., co pozwoliło międzynarodowej firmie zamknąć kwartał z udziałem w rynku na poziomie 20,4% i potwierdzić pozycję lidera na rynku hiszpańskim. W Wielkiej Brytanii w pierwszym kwartale Stellantis osiągnął wzrost o 18,7%, a jego udział w rynku wzrósł o 1 punkt procentowy do 14,7%.

Źródło: elektromobilni.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz