Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Grupy podmieszania firmy Taconova do rozdzielaczy obiegów grzewczych

Ogrzewanie płaszczyznowe to jedna z głównych kompetencji firmy Taconova. Szeroka oferta producenta obejmuje optymalnie dopasowane komponenty, zapewniające efektywną pracę systemu. Należą do nich grupy podmieszania, które zasilają rozdzielacze obiegów grzewczych wymaganym strumieniem objętości, a jednocześnie regulują i kontrolują temperaturę na zasilaniu.

Grupy podmieszania firmy Taconova do rozdzielaczy obiegów grzewczych
Grupy podmieszania firmy Taconova do rozdzielaczy obiegów grzewczych

Rozwiązanie firmy Taconova dostępne jest w dwóch wersjach. Model Universal to elastyczna i kompaktowa grupa pompowa do bezpośredniego montażu na różnego typu rozdzielaczach. Druga grupa podmieszania TacoSys przeznaczona jest wyłącznie do instalacji z rozdzielaczami z serii TacoSys. Obie wersje wyposażone są w wysokowydajną pompę TacoFlow2 Adapt i zewnętrzny ogranicznik temperatury.

Korzyści dla instalatora i użytkownika systemu

Grupy podmieszania firmy Taconova sprawdzą się zwłaszcza wtedy, gdy chcemy uniknąć instalacji drugiego, kosztownego, niskotemperaturowego orurowania od kotła do rozdzielacza ogrzewania podłogowego. Dodatkowo odpada w tym przypadku rozdzielacz kotłowy i zawór mieszający do obiegu podłogowego w centralnym pomieszczeniu technicznym. Jeżeli grupę podmieszania montujemy bezpośrednio w mieszkaniu, przy rozdzielaczu obiegów grzewczych, to w każdym mieszkaniu możliwa jest zdecentralizowana regulacja, w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika oraz materiału, którym pokryta jest podłoga. Gwarantuje to poszczególnym lokatorom optymalny komfort cieplny we wszystkich pomieszczeniach. Zintegrowany ogranicznik temperatury zapewnia bezpieczną pracę instalacji. Grupa podmieszania stanowi doskonały element uzupełniający do rozdzielaczy obiegów grzewczych, umożliwiający zintegrowanie ogrzewania podłogowego i grzejnikowego w jednym systemie.

Sposób działania i regulacja

Grupy podmieszania Taconova wyposażone są w zintegrowany termostatyczny zawór mieszający NovaMix Value. Dzięki niemu pożądana temperatura na zasilaniu może zostać wstępnie ustawiona na rozdzielaczu obiegów grzewczych, a następnie wyregulowana. Prace nastawcze wykonujemy przy pracującej pompie cyrkulacyjnej. Wszystkie zawory w obiegu grzewczym muszą być wtedy całkowicie otwarte. Pompa wyłącza się automatycznie, gdy temperatura medium przekracza 50°C.

Taconova

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz