Reklama
https://h2poland.com.pl/

Kolonia po raz czwarty zamawia wodorowe Solarisy

Przewoźnik transportu publicznego w Kolonii Regionalverkehr Köln GmbH (RVK) już po raz czwarty wybrał firmę Solaris na dostawcę autobusów zasilanych wodorem. Dziewięć z nich to autobusy Urbino 12 hydrogen o długości 12 metrów, jedenaście zaś to przegubowe Urbino 18 hydrogen. Po realizacji najnowszego zamówienia wodorowa flota w Kolonii będzie liczyć 84 autobusy Solaris.

Kolonia po raz czwarty zamawia wodorowe Solarisy
Kolonia po raz czwarty zamawia wodorowe Solarisy

Kolejne zamówienie na wodorowe autobusy Solaris tej wielkości jest dla nas wyrazem wysokiego zaufania, jakim cieszy się nasza firma i jej produkty. To także znak, że rozwój w kierunku innowacyjnego i bezemisyjnego transportu publicznego postępuje bardzo szybko. Jesteśmy dumni, że RVK, jako pionier w tym zakresie, po raz kolejny zdecydował się na nasze pojazdy i że nasza wieloletnia, oparta na zaufaniu współpraca może być w ten sposób dalej umacniana – powiedział Christian Goll, Dyrektor Zarządzający Solaris Deutschland GmbH.

Reklama
oknonet.pl

Dr Marcel Frank, Prezes RVK dodał: „Krok po kroku zbliżamy się do spełnienia naszego celu: braku jakichkolwiek emisji. Działając wspólnie z władzami samorządowymi oraz naszym zarządem transportu, bardzo wcześnie zainwestowaliśmy w rozwiązania wodorowe, w tym odpowiednią infrastrukturę. Dzięki temu jako duży regionalny przewoźnik już dziś dysponujemy pełną siecią wodorowej mobilności.

Zamówione Urbino 12 hydrogen i Urbino 18 hydrogen wyposażone są w najnowocześniejsze ogniwa paliwowe o mocach odpowiednio 70 kW i 100 kW. Gwarantowany zasięg obydwu pojazdów wynosi 350 km, niezależnie od warunków atmosferycznych i topograficznych. Podobnie jak poprzednie pojazdy dla RVK, modele będą się wyróżniać nowoczesnym wyposażeniem: autobusy będą posiadały wysokowydajną klimatyzację z funkcją grzania pompą ciepła, zaawansowany system monitoringu i informacji pasażerskiej. Wśród systemów wspierających pracę kierowcy warto wskazać zwłaszcza na system monitoringu i zdalnego zarządzania flotą eSConnect oraz system wykrywający obiekty znajdujące się w bezpośrednim otoczeniu autobusu MobilEye Shield+.

Solaris jest niekwestionowanym liderem europejskiego rynku autobusów wodorowych i posiada największe doświadczenie w produkcji i dostawie tego typu pojazdów. Jego udziały w rynku w 2023 roku wyniosły w segmencie wodorowym imponujące 44,5%. W sumie 180 autobusów wodorowych marki Solaris obsługuje ruch w 10 państwach Europy, w 24 miastach. Kolejne pojazdy są sukcesywnie dostarczane do klientów. Na lata 2024-2026 portfolio zamówień firmy na autobusy wodorowe wynosi ponad 500 pojazdów.

Źródło: solarisbus.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz