Reklama
http://www.multitherma.com/

EV Drivers’ Choice- pierwsza edycja konkursu

Global EV Drivers’ Alliance zaprasza kierowców samochodów elektrycznych do głosowania na najlepsze EV.

EV Drivers’ Choice- pierwsza edycja konkursu
EV Drivers’ Choice- pierwsza edycja konkursu

The EV Drivers’ Choice to międzynarodowa nagroda przyznawana przez jury składające się z ponad 220 tysięcy użytkowników pojazdów elektrycznych na świecie! Reprezentują oni 63 organizacje użytkowników samochodów elektrycznych z 37 krajów, które są zrzeszone w Global EV Drivers’ Alliance (GEVA).

EV Drivers Choice GEVA grafika 1600x900px PL 02.jpg

W tegorocznej, a zarazem pierwszej edycji konkursu, zgromadzono ponad 120 modeli aut elektrycznych, na które można oddawać głosy za pośrednictwem strony internetowej: https://evdriverschoice.com/. W przyszłym roku formuła zostanie zmieniona – zagłosować będzie można jedynie na auta mające premierę w danym roku.

Celem konkursu jest wyłonienie jednego, najlepszego samochodu elektrycznego spośród wszystkich oferowanych na światowym rynku oraz wyróżnienie liderów w każdym kraju. Na podstawie głosowania ogłoszeni zostaną zwycięzcy rankingu oraz powstanie raport prezentujący najciekawsze opinie użytkowników na temat EV – mówi Ellen Hiep, przewodnicząca Komitetu Komunikacji GEVA oraz członek zarządu holenderskiego stowarzyszenia kierowców samochodów elektrycznych VER.

Proces głosowania jest prosty i trwa dosłownie minutę. Wymaga od każdego głosującego wejścia na stronę https://evdriverschoice.com/, wskazania wybranego przez siebie modelu, podania informacji o kraju swojego pochodzenia i krótkiego uzasadnienia wyboru. Głosować można do końca pierwszego kwartału przyszłego roku, tj. do 31 marca 2023 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w drugim kwartale 2023 r.

Po zakończeniu głosowania przygotowany zostanie ranking oraz raport, podsumowujący głosy oddane globalnie oraz rankingi lokalne, prezentujące wyniki dla poszczególnych krajów. Przedstawimy w nim także pogłębione opinie użytkowników. Zwycięzcy z największą liczbą zdobytych głosów otrzymają wyróżnienie „EV Drivers’ Choice! GEVA Awards” – mówi Joel Levin, Dyrektor zarządzający Plug in America oraz Przewodniczący GEVA.

EV Drivers Choice GEVA grafika 1600x900px PL 06 2048x1152.jpg

 

Global EV Drivers’ Alliance (GEVA) reprezentuje głos kierowców pojazdów elektrycznych na całym świecie i prowadzi aktywne działania na rzecz czystego transportu. Stowarzyszenie jest oddolną organizacją non-profit, która gromadzi najlepsze praktyki, inspiracje i informacje od pozostałych stowarzyszeń i kierowców pojazdów elektrycznych. Informacje te są następnie wykorzystywane do wzajemnego informowania się i inspirowania w celu przyspieszenia mobilności elektrycznej w regionach, gdzie elektromobilność nie jest jeszcze popularna.

Ponad sześćdziesiąt organizacji połączyło siły, aby stworzyć GEVA i stać się silnym reprezentantem użytkowników EV na świecie. Mamy bowiem wiedzę i doświadczenie, które powinno mieć wpływ rozwój rynku zeroemisyjnego transportu. Teraz łączymy nasze działania wokół projektu, jakim jest wybór najlepszych EV na podstawie opinii realnych użytkowników – mówi Łukasz Lewandowski, przewodniczący komitetu europejskiego GEVA, Koordynator EV Klub Polska.

Źródło: pspa.com.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz