Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Elocity łączy inwestorów z właścicielami terenów pod stacje ładowania

Kiedy w połowie 2022 roku ruszył Portal Dzierżawy Miejsc, była to pierwsza tego typu inicjatywa, łącząca inwestorów i właścicieli terenów dostępnych pod budowę stacji ładowania. Dziś, po zaledwie 6 miesiącach działalności można zauważyć, że Portal ma coraz większy wpływ na rozwój polskiej elektromobilności.

Elocity łączy inwestorów z właścicielami terenów pod stacje ładowania
Elocity łączy inwestorów z właścicielami terenów pod stacje ładowania

Portal Dzierżawy Miejsc (o którym pisaliśmy wcześniej w tym artykule) to strona internetowa stworzona przez Elocity, której zadaniem jest połączenie inwestorów z właścicielami nieruchomości. Za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie, każda osoba posiadająca obszar nadający się do postawienia stacji ładowania może zgłosić swoją lokalizację.

Po dodaniu nowej lokalizacji Elocity kontaktuje się z właścicielem i wykonuje wstępną weryfikację miejsca. Jeśli będzie ona pomyślna, punkt zostaje dodany do listy, do której dostęp mają firmy i podmioty współpracujące z Elocity. Mogą one zarezerwować wybraną lokalizację, skontaktować się bezpośrednio z właścicielem nieruchomości i ustalić szczegóły współpracy.

Portal Dzierżawy Miejsc przeznaczony jest dla klientów i partnerów Elocity, którzy inwestują w stacje ładowania i szukają dogodnych lokalizacji, by rozwijać swoją sieć – wyjaśnia Jan Trzeciakowski, Sales & Marketing Manager Elocity. – Na co dzień z rozwiązania korzystają firmy, które rozwijają usługi w oparciu o technologię Elocity, ale także inwestorzy, którzy włączają swoje stacje bezpośrednio do naszej aplikacji. Zyskują oczywiście także podmioty, które dzięki naszemu projektowi w łatwy sposób docierają z ofertą terenu czy parkingu pod wynajem do potencjalnych dzierżawców – opisuje schemat działania Portalu Jan Trzeciakowski.

Co ważne za zgłoszenie nie są pobierane opłaty, właściciel nieruchomości nie musi zakładać żadnego konta, ani nigdzie się logować. Elocity udostępnia platformę bezpłatnie i nie pobiera żadnego wynagrodzenia od żadnej ze stron – rolą firmy jest połączenie dwóch stron.

Znajdź miejsce pod swoją stację ładowania aut elektrycznych

W tej chwili w bazie Portalu Dzierżawy Miejsc znajduje się 113 punktów, zlokalizowanych na terenie całej Polski. Jednak baza ta bardzo dynamicznie się zmienia – nowe lokalizacje szybko zastępują te już wykorzystane, a aktywność użytkowników Portalu – zarówno po stronie właścicieli terenów jak i inwestorów – stale rośnie. Wśród firm, które korzystają z rozwiązania Elocity, aż ośmiu partnerów regularnie rezerwuje znajdujące się w naszej bazie zasoby i prowadzi bezpośrednie rozmowy z ich właścicielami.

Zdecydowaliśmy się na tego typu działanie, ponieważ doskonale wpisuje się ono w nasze wartości – mówi Trzeciakowski- Główną ideą, która nam przyświeca, jest rozwój elektromobilności i Portal Dzierżawy Miejsc właśnie to ułatwia. To ukłon w stronę naszych Partnerów i Klientów, a także benefit dla współpracujących z nami firm. Dla wszystkich dysponujących przestrzenią odpowiednią pod instalację stacji EV to również idealne miejsce do znalezienie inwestora – wyjaśnia ekspert Elocity.

Portal został zauważony i doceniony przez firmy wkraczające na rynek elektromobilności. Coraz częściej staje się dodatkowym argumentem za tym, aby zostać partnerem lub klientem Elocity w modelu White Label. W połączeniu z zaawansowanym, a jednocześnie intuicyjnym w obsłudze systemem do zarządzania infrastrukturą ładowania, stanowi idealne wsparcie w rozwoju sieci publicznych stacji.

Źródło: elo.city

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz