Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Elektryki na służbie – pojazdy elektryczne trafią do straży pożarnej

Strażacy z województwa zachodniopomorskiego otrzymają pięć samochodów elektrycznych wraz ze stacjami ładowania oraz trzy wozy ratowniczo-gaśnicze. Zakup sprzętu za kwotę ponad 3,3 mln zł dofinansuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Elektryki na służbie - pojazdy elektryczne trafią do straży pożarnej
Elektryki na służbie - pojazdy elektryczne trafią do straży pożarnej [źródło: www.elektromobilni.pl]

Dzięki pojazdom z napędem elektrycznym w skali roku do atmosfery nie trafi blisko 7 ton dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń.

Pięć samochodów elektrycznych i stacje ładowania – trafiły przed końcem roku do Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie, Komend Miejskich w Szczecinie i Koszalinie oraz Komend Powiatowych w Stargardzie i Wałczu.

Samochody zostaną włączone do podziału bojowego w miastach, gdzie będą służyły mieszkańcom, dbając jednocześnie o środowisko, które z racji dużego natężenia ruchu jest szczególnie narażone na zanieczyszczenia – mówi nadbryg. Jarosław Tomczyk – Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie zaznaczył, że dzięki pojazdom z napędem elektrycznym w skali roku do atmosfery nie trafi blisko 7 ton dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń. Ponadto spadną koszty związane z zakupem paliw.

Każdy z planowanych do zakupu pojazdów będzie wyposażony w zbiornik wody o pojemności 2500 litrów, agregat prądotwórczy, maszt oświetleniowy, autopompę, a także aparaty powietrzne oraz sprzęt burzący, ratowniczy i ostrzegawczy – zaznaczył prezes WFOŚiGW w Szczecinie Marek Subocz.

Źródło: elektromobilni.pl 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz