Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Dzierżawa stacji ładowania. Alternatywna forma finansowania dla właścicieli flot EV

Mamy dobrą wiadomość dla firm, które wprowadzając do swojej floty samochody elektryczne, planują budowę własnej infrastruktury ładowania i są zainteresowane ograniczeniem nakładów inwestycyjnych na starcie. Szukając optymalnego dla siebie modelu finansowania projektu, mogą skorzystać z opcji dzierżawy stacji ładowania, którą znajdą w ofercie biznesowej Elocity.

Dzierżawa stacji ładowania. Alternatywna forma finansowania dla właścicieli flot EV
Dzierżawa stacji ładowania. Alternatywna forma finansowania dla właścicieli flot EV

Aby maksymalizować korzyści płynące z wdrożenia floty EV, ich właściciele najczęściej decydują się na inwestycję w infrastrukturę ładowania nie tylko w siedzibie firmy, ale również w domach pracowników. To rozwiązanie pozwala usprawnić codzienne funkcjonowanie floty, ale także jest skutecznym sposobem optymalizacji kosztów ładowania elektryków. Co jednak w sytuacji, gdy właściciele flot nie dysponują budżetem capex na tego typu inwestycje? Alternatywnym modelem finansowania stacji ładowania jest wówczas oferta dzierżawy stacji od Elocity.

Widzimy, że zainteresowanie firm migracją na flotę EV dynamicznie rośnie. Ale zdajemy sobie sprawę, że jednym z czynników powstrzymujących biznes przed przejściem na zeroemisyjność mogą być wiążące się z tym nakłady inwestycyjne – mówi Agnieszka Nocuń, CFO Elocity. – Dla wielu firm optymalnym rozwiązaniem, zamiast zakupu urządzeń, jest dzierżawa stacji. Jest to model podobny do dobrze znanego przedsiębiorcom modelu wynajmu długoterminowego aut – dodaje ekspertka.

Zakup lub dzierżawa stacji ładowania EV. Wybierz optymalny model

To rozwiązanie jest tylko jednym z elementów kompleksowej oferty Elocity dla właścicieli flot EV, która obejmuje: dobór i dostarczenie stacji (w modelu zakupu lub dzierżawy), ale także audyty energetyczne, projektowanie instalacji, dostarczenie systemu do zarządzania i utrzymania infrastruktury oraz helpdesk dla użytkowników. Elocity zapewnia profesjonalne wsparcie na każdym etapie inwestycji w infrastrukturę ładowania.

Atutem dzierżawy są nie tylko kwestie finansowe. Argumentem dla wielu naszych klientów są również spokój i bezpieczeństwo. Czynsz dzierżawny za stacje obejmuje bowiem licencję na system do zarządzania infrastrukturą ładowania, umożliwia rozliczanie ładowań służbowych pracowników, ale zawiera także ubezpieczenie i pełną obsługę serwisową – wylicza Agnieszka Nocuń.

Dzierżawa stacji ładowania aut Elocity w ofercie partnerskich firm z branży CFM

Oferując sprzedaż lub dzierżawę stacji EV wraz systemem obsługi, Elocity wychodzi naprzeciw zróżnicowanym potrzebom przede wszystkim menedżerów flot, ale nie zamyka się na inne rozwiązania. Na swoim koncie spółka ma udane wdrożenia realizowane we współpracy z partnerskimi firmami z branży CFM.

Realizujemy projekty z takimi firmami jak LeasePlan czy ALD Automotive. Dobrym przykładem jest pionierskie wdrożenie dla jednego z naszych Klientów, w ramach którego w ciągu 3 miesięcy zainstalowaliśmy 40 stacji ładowania w domach pracowników. Projekt oparliśmy właśnie na modelu dzierżawy infrastruktury ładowania – podkreśla Agnieszka Nocuń. – Jesteśmy przekonani, że będzie to jeden z głównych trendów na rynku. Dzierżawa stacji jest silnie powiązana z leasingiem i długoterminowym wynajmem samochodów – zauważa ekspertka.

[Artykuł jest częścią cyklu prezentującego rozwiązania Elocity dedykowane flotom aut elektrycznych. W ostatnim tekście poruszyliśmy temat rozliczeń z pracownikami i możliwości ładowania ich służbowych aut w domach]

Źródło: elo.city

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz