Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Energetycznie i ekologicznie, czyli Targi Enex i Ekotech już jutro w Targach Kielce!

Urządzenia wykorzystujące sztuczną inteligencję do recyklingu, inteligentny kosz na śmieci, nowy model Ekozgniatarki, „niewidzialne systemy grzewcze”, premierowe rozwiązania w zakresie wielkoskalowego magazynowania energii, konstrukcje fotowoltaiczne dla rolnictwa - to tylko część nowoczesnych rozwiązań zaprezentowanych już od 8 do 9 marca podczas 25. Edycji targów Enex i 23. edycji Targów Ekotech w Targach Kielce. Goście odwiedzający targi będą mogli odbyć jazdę testową samochodem wodorowych oczyszczającym powietrze, spotkać najbardziej znanych Youtuberów z branży OZE oraz porozmawiać z Piotrem „Sikorą” Stalowym znanym z programu „Złomowisko PL”. W konkursach można wygrać aż dwie pompy ciepła!

Energetycznie i ekologicznie, czyli Targi Enex i Ekotech już jutro w Targach Kielce!
Energetycznie i ekologicznie, czyli Targi Enex i Ekotech już jutro w Targach Kielce!

Targi Enex jeszcze większe, niż przed pandemią
Dla przedstawicieli sektora OZE to właśnie Kielce stanowią najważniejszy punkt na mapie Polski. O stale rosnącym zainteresowaniu targami odnawialnych źródeł energii Enex świadczą liczby: powierzchnia wystawiennicza targów w 2023 jest ponad dwukrotnie większa, niż w roku ubiegłym, a także większa niż przed pandemią. W Targach Kielce zaprezentuje się 245 wiodących firm z branży energetycznej z 13 krajów oferujących najnowsze energooszczędne i ekologiczne technologie z zakresu odnawialnych źródeł energii. Pierwszego dnia Targów Enex, po raz pierwszy w Polsce brytyjskie przedsiębiorstwo Rolls-Royce SMR zaprezentuje technologię budowy małych elektrowni produkujących wodór, który może zasilać miasta lub przemysł. W trakcie spotkania branży energetycznej w Targach Kielce premiery produktowe swoich rozwiązań będą miały takie firmy jak: Corab z konstrukcjami fotowoltaicznymi dla rolnictwa, Viessmann z premierą „niewidzialnych systemów grzewczych”, BRUK-BET PV z pokazem nowego falownika, Huawei z premierowym rozwiązaniem w zakresie wielkoskalowego magazynowania energii.

Inteligentne rozwiązania w zakresie gospodarowania odpadami

Równie szeroka jest oferta Wystawców targów Ekotech. W trakcie spotkania branży komunalnej w Targach Kielce nie zabraknie nowości i premierowych prezentacji: firma Cyrkl wystąpi z innowacyjną platformą internetową – największą w Europie cyfrową giełdą odpadów oraz firma Untha z najnowszymi modelami rozdrabniaczy przemysłowych dla branży gospodarki odpadami. Na stoisku firmy Eurocentrum Polska zaplanowano premierę najnowszej Ekozgniatarki MAMUT oraz cogodzinne pokazy zastosowania i funkcjonalności nowoczesnych pras do przetwarzania odpadów. Po raz pierwszy w Targach Ekotech weźmie udział firma Bin-e, która zaprezentuje inteligentne urządzenie wykorzystujące sztuczną inteligencję do recyklingu oraz premierowe urządzenie SmartB, czyli inteligentny kosz na śmieci.

Gry i konkursy z cennymi nagrodami. Do wygrania dwie pompy ciepła!

W trakcie Targów Enex, w specjalnej strefie wystawienniczej pn. MiastOZE będzie można wziąć udział w grze miejskiej, a w innym z konkursów na najlepsze hasło reklamowe będzie można wygrać pompy ciepła: marki VGE i Eco Pomp: na stoisku nr E-47 VGE oraz na stoisku nr D-16 firmy Pv Energia Polska. Na stoisku jednego z Wystawców Targów Ekotech – firmy Santrade nie zabraknie konkursów dla przedstawicieli stacji demontażu pojazdów z atrakcyjnymi nagrodami.

Strefa Elektromobilności z samochodami elektrycznymi, hybrydowymi i wodorowymi

W trakcie targów Enex będzie można obejrzeć dwadzieścia modeli aut elektrycznych i hybrydowych udostępnionych na czas targów przez autoryzowanych dealerów m.in. Toyota Romanowski, Folwark Samochodowy i Centrum Motoryzacji w Kielcach oraz Mercedes-Benz Nobile Motors w Kielcach. Po raz pierwszy podczas spotkania branży energetycznej zaprezentowana zostanie Toyota Mirai – samochód z napędem wodorowym wyposażony w pionierski system oczyszczający powietrze. Zwiedzający będą mogli nie tylko obejrzeć, ale również przejechać się takimi modelami jak: Fiat 500 i Fiat Ducato, Jeep Grand Cherokee, Mercedes EQB i EQS, Citroen e-C4, Mazda MX-30. Na każdego, kto przyjedzie swoim samochodem elektrycznym na targi czekać będzie 10 stacji ładowania umieszczonych na terenie kieleckiego ośrodka wystawienniczego.

Goście Specjalni Targów Enex i Ekotech

W trakcie dwóch dni jubileuszowych Targów Enex będzie można spotkać dziesięciu najbardziej rozpoznawalnych YouTuberów z zakresu odnawialnych źródeł energii, elektromobilności oraz inteligentnych i energooszczędnych rozwiązań technologicznych. W Strefie YouTubera, w hali C wystąpi m.in. Waldek z kanału „Pompa ciepła i PV”, Sławomir – prowadzący kanał „Panele fotowoltaiczne”, Maciej z „HOLIBOOD” oraz Michał z kanału „Na prąd po Polsce”. Gościem specjalnym Targów Ekotech będzie Piotr Sikora „Stalowy” – szef Piotro-Stalu wiodącej firmy na polskim rynku złomu i rozbiórek, znany również z programu Złomowisko PL. Spotkanie dot. będzie funkcjonowania na polskim rynku złomu i rozbiórek, kwestii związanych z trudnościami i wyzwaniami jakie stoją przed osobami prowadzącymi stację demontażu pojazdów, a także sposobów na gospodarowanie i przetwarzanie odpadów przemysłowych. Rozmowę zaplanowano na 8 marca o 11:45 w sali konferencyjnej A3 Targów Kielce.

Widowiskowy turniej dla instalatorów fotowoltaiki na żywo podczas Targów Enex

Jeden z Wystawców Enex-u – firma Corab S.A. organizuje turniej skierowany dla najlepszych firm w branży fotowoltaicznej w Polsce, które w trakcie targów będą walczyły o „tytuł Instalatora Roku 2023” oraz bardzo atrakcyjne nagrody. Turniej odbędzie się pierwszego dnia targów Enex, w hali B.

To wszystko już 8 i 9 marca w Targach Kielce podczas 25. Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii Enex, a także 23. Targów Ochrony Środowiska i Gospodarowania Odpadami Ekotech.

Wstęp na targi jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja na stronie Targów Enex lub Ekotech.

Godziny otwarcia targów:
8.03.2023: 9.00–17.00
9.03.2023: 9.00–17.00

Źródło: targikielce.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz