.
Reklama
targikielce.pl/
.

Budimex i Elocity o elektromobilności na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Obecność Budimexu i Elocity na prestiżowym Forum Ekonomicznym doskonale wpisuje się w tegoroczne hasło przewodnie wydarzenia: “Europa w obliczu nowych wyzwań”. To właśnie o nich zgromadzeni goście będą rozmawiać w Karpaczu w dniach 6-8 września.

Budimex i Elocity o elektromobilności na Forum Ekonomicznym w Karpaczu
Budimex i Elocity o elektromobilności na Forum Ekonomicznym w Karpaczu [źródło: elo.city]

Forum Ekonomiczne jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań, na której nie tylko dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee.

Reklama
oknonet.pl

Rozwój elektromobilności jest jednym z kluczowych zagadnień, o których będą rozmawiać zgromadzeni goście. Na pytania związane z transportem zeroemisyjnym odpowiedzą przedstawiciele firm Budimex oraz Elocity. O rozpoczęciu ich współpracy pisaliśmy w maju bieżącego roku.

– To, że pojawiamy się z naszym nowym przedsięwzięciem na tak znaczącej konferencji, jaką jest Forum Ekonomiczne w Karpaczu, to potwierdzenie, że pójście w kierunku elektromobilności było dobrą decyzją biznesową — wyjaśnia Jakub Długoszek, Dyrektor Oddziału Północ, Dywizja Budownictwa Infrastrukturalnego Budimex S.A. – Co roku w tym wydarzeniu uczestniczą najważniejsze osoby w kraju oraz w regionie: liderzy polityki, gospodarki, samorządu, wybitni przedstawiciele świata kultury i nauki. To w dużej mierze od nich zależą kolejne kroki, jakie podejmiemy w celu ograniczenia emisji CO2 i zwrotu w transport zasilany zieloną energią. Cieszymy się, że jako jedni z pionierów w tej branży dzięki takim spotkaniom jak to, mamy realny wpływ na promowanie elektromobilności — dodaje Długoszek.

 

 

Budimex Mobility wkracza na rynek we współpracy Elocity

Forum Ekonomiczne w Karpaczu będzie również jednym z pierwszych miejsc, w których zaprezentowane zostaną wygląd i funkcjonalności stacji ładowania sygnowanych marką Budimex Mobility. Zgodnie z założeniami spółki, pierwsze z nich powinny pojawić się w aplikacji Elocity do końca bieżącego roku. Przedstawiciele firmy opowiedzą również zainteresowanym osobom o szczegółach działalności nowego podmiotu, wchodzącego w skład Grupy Budimex.

– Aktualnie jesteśmy w trakcie kompletowania dokumentacji projektowej dla kilkudziesięciu wybranych lokalizacji. – wyjaśnia Jakub Długoszek. – Przed nami finalne rozmowy kontrahentami oraz podłączanie do oprogramowania tworzonego dla nas przez Elocity. W najbliższych planach uwzględniamy również instalację stacji DC przy obiektach handlowych i usługowych — dodaje.

W ambitnych planach rozwoju Grupie Budimex towarzyszy Elocity, które na potrzeby spółki tworzy dedykowane oprogramowanie.

– Współpraca z partnerem tak dobrze zorientowanym na cele biznesowe daje nam duży komfort i pozwala na swobodę działania — podkreśla Michał Baranowski, CEO Elocity. – Kończymy właśnie tworzenie oprogramowania stworzonego zgodnie z wytycznymi i potrzebami Budimex Mobility. Czekamy na moment oficjalnego uruchomienia stacji i ich widoczności w aplikacji Elocity — dodaje Baranowski.

Forum Ekonomiczne w Krynicy odbędzie się w dniach 6-8 września w Hotelu Gołębiewski. Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie forum-ekonomiczne.pl

 

Źródło: elo.city

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz