Reklama
http://www.multitherma.com/

Blockchain przyszłością zielonej energii. Green Cell rozpoczyna współpracę z Chain4Energy

Firma Green Cell, polski producent urządzeń do ładowania i akumulowania energii elektrycznej, ogłasza współpracę z Chain4Energy. Kooperacja z pionierem technologii blockchain dla przemysłu energetycznego to ogromny krok w stronę zielonej przyszłości.

Blockchain przyszłością zielonej energii. Green Cell rozpoczyna współpracę z Chain4Energy
Blockchain przyszłością zielonej energii. Green Cell rozpoczyna współpracę z Chain4Energy

Taniej, wydajniej i prościej

Chain4Energy umożliwia producentom, konsumentom i uczestnikom rynku energetycznego śledzenie, zarządzanie i handel energią w nowoczesny sposób poprzez bezpieczną i łatwą w obsłudze platformę. Partnerstwo z Green Cell ma na celu ułatwienie użytkownikom dostępu do punktów ładowania samochodów elektrycznych.

Jesteśmy przekonani, że partnerstwo pomiędzy Green Cell i Chain4Energy stanowi istotny krok w dążeniu do zrównoważonej przyszłości, opartej na energii odnawialnej i elektromobilności – mówi Krzysztof Mól, Chief Operating Officer w firmie Green Cell.

Integracja ładowarki Green Cell z systemem rozliczeń i aplikacją mobilną Chain4Energy pozwoli na stworzenie platformy do ładowania samochodów elektrycznych, wykorzystującej technologię blockchain do śledzenia zużycia energii oraz rozliczania transakcji w specjalnej aplikacji mobilnej.

Zielona i wygodniejsza przyszłość

Celem przyświecającym obu firmom jest zwiększenie możliwości ładowania pojazdów w okolicy zamieszkiwanej przez użytkowników i w miejscach, w których najczęściej się zatrzymują.

Optymalne ładowanie i przechowywanie energii przyczyni się do poprawy efektywności energetycznej i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. W efekcie oszczędności na kosztach zużytej energii mają sprawić, że transport elektryczny stanie się jeszcze bardziej opłacalny, a jego rozliczenie prostsze.

Źródło: GreenCell

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz