Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Autostrady wolne od opłat z EV Klub Polska

Niemal wszystkie autostrady w Polsce są darmowe dla samochodów elektrycznych. Opłaty zniesiono na państwowych autostradach, czyli A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica, a także A1 Rusocin – Nowa Wieś. Teraz, dzięki akcji EV Klub Polska, Autopay, GreenWay Polska oraz Shell Recharge, kierowcy elektryków będą mogli bez opłat podróżować także autostradą A4 Katowice – Kraków.

Autostrady wolne od opłat tylko z EV Klub Polska
Autostrady wolne od opłat tylko z EV Klub Polska

Od 8 lipca do 31 sierpnia, kierowcy samochodów elektrycznych, którzy jednocześnie są członkami EV Klub Polska, mogą podróżować bez opłat autostradą A4 Katowice – Kraków (objętą videotollingiem). Zwolnienie obejmuje dwa przejazdy w okresie trwania akcji.

Czwarty rok z rzędu uruchamiamy akcję „Autostrada do Elektromobilności”. Celem naszej kampanii jest promocja samochodów elektrycznych oraz zeroemisyjnych przejazdów. Chcemy by wzorem innych krajów w Europie, również w Polsce kierowcy aut elektrycznych mogli podróżować autostradami za darmo. Duże zainteresowanie poprzednimi edycjami potwierdza, że tego typu akcje są potrzebne w początkowym okresie rozwoju elektromobilności w Polsce – mówi Łukasz Lewandowski, Prezes Fundacji EV Klub Polska.

EVKP Autostrada 2024 Grafika 1200x628x 02

Zarejestruj się i korzystaj

Aby dołączyć do projektu „Autostrada do Elektromobilności”, wystarczy zarejestrować się lub zalogować w aplikacji EV Klub Polska oraz uzyskać dostęp do strefy Premium (99 zł na rok), gdzie poza dostępem do możliwości darmowego podróżowania po autostradach zyska się możliwość korzystania z innych benefitów jak m.in. vouchery na ładowanie w GreenWay Polska oraz Elocity, rabaty na ubezpieczenia, wymianę opon czy akcesoria do ładowania EV.

Według danych Europejskiego Obserwatorium Alternatywnych Paliw (EAFO), już 37% europejskich kierowców rozważa przesiadkę na auto elektryczne, a 33% planuje jego zakup w ciągu pięciu lat. W pewnym stopniu takie statystyki zawdzięczamy różnego typu dodatkowym zachętom dla kierowców elektryków. Jednym z takich działań jest „Autostrada do Elektromobilności” i cieszymy się, że możemy je wspierać – komentuje Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska.

Jak aktywować darmowe przejazdy? W zakładce „Benefity” w aplikacji widoczny jest baner kierujący do ankiety „Autostrada do Elektromobilności”, którą należy wypełnić. W ten sposób zgłoszenie do akcji zostanie formalnie wysłane. Po procesie weryfikacji, na podany adres e-mail, zostanie dostarczone potwierdzenie z linkiem, kierujące do aplikacji Autopay z uwzględnioną już zniżką w zakładce „Promocje” (aplikację Autopay należy wcześniej pobrać, zarejestrować się lub zalogować oraz dodać swój samochód elektryczny w zakładce „Pojazdy” i uzupełnić metodę płatności). Po zakończeniu opisanej procedury, informacja o aktywnej promocji powinna być widoczna w aplikacji Autopay w zakładce “Promocje”.

EVKP Autostrada 2024 Grafika 1200x628x 03

Z dumą dołączamy do czwartej edycji kampanii na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce. Jako Autopay zdajemy sobie sprawę, że osiągnięcie neutralności klimatycznej wymaga zaangażowania wielu firm i instytucji oraz wdrażania nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań. Poprzez akcję „Autostrada do Elektromobilności” oraz naszą aplikację Autopay, nie tylko promujemy rezygnację z paliw stałych, ale również zmniejszamy ilość papierowych biletów i paragonów – mówi Miłosz Kurzawski, Członek Zarządu Autopay Mobility Sp. z o.o.

Gdy ukończymy proces rejestracji, w przypadku przejazdu trasą objętą videotollingiem (A4 Katowice-Kraków) szlaban podniesie się automatycznie po odczytaniu numerów rejestracyjnych. Po dokonaniu przejazdu przez użytkownika, który jest objęty akcją i spełnieniu wszystkich pozostałych warunków określonych w Regulaminie Promocji, Autopay pobierze opłatę za przejazd, a następnie w ciągu 14 dni roboczych dokona zwrotu kosztów przejazdów na kartę, z której pierwotnie opłata została pobrana z zastrzeżeniem, że kwota za przejazd nie może być niższa niż 5 zł.

W Shell aktywnie wspieramy naszych klientów w przejściu na elektromobilność. Już drugi rok z rzędu jesteśmy partnerem akcji „Autostrada do elektromobilności”, która ma na celu edukację użytkowników i pokazanie, że posiadanie pojazdu elektrycznego niesie ze sobą wiele korzyści. Aby ułatwić klientom elektryfikację flot, oferujemy im hybrydową kartę flotową Shell Card, pozwalającą zarządzać zarówno flotą mieszaną jak i w pełni elektryczną. Co równie ważne, nasza karta jest zintegrowana z technologią videotolling, dzięki czemu kierowcy mogą oszczędzić cenny czas podczas podróży na autostradach – mówi Łukasz Klamka, Dyrektor ds. rozwiązań flotowych w Shell Polska.

Aktywacja benefitu krok po kroku:

  • Zarejestruj się lub zaloguj w aplikacji EV Klub Polska
  • Wejdź w zakładkę „Benefity” a następnie „Autostrada do elektromobilności”
  • Naciśnij przycisk kierujący do wpisania danych pojazdu, przesłania niezbędnych danych z dowodu rejestracyjnego oraz wypełnienia ankiety.
  • Po weryfikacji zgłoszenia, na podanego maila w procesie rejestracji w aplikacji, zostanie przesłany link aktywujący promocję.
  • Należy kliknąć link otrzymany w mailu od EV Klub Polska. Zostaniemy przeniesieni do strony Autopay (konieczne jest wcześniejsze pobranie i zalogowanie do aplikacji oraz dodanie pojazdu elektrycznego, dla którego ubiegamy się o zniżkę i metody płatności)
  • Informacja o aktywnej promocji będzie widoczna w aplikacji Autopay w zakładce “Promocje”.

EVKP Autostrada 2024 Grafika 1200x628x 04

 

psnm.org

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz