Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Bank Ochrony Środowiska poinformował, że zawarł kolejną umowę współpracy z firmą leasingową w ramach realizacji programu Mój Elektryk

Kolejna firma leasingowa dołączyła do współpracy w ramach realizacji programu Mój Elektryk — poinformowała o tym Bank Ochrony Środowiska

Bank Ochrony Środowiska poinformował, że zawarł kolejną umowę współpracy z firmą leasingową w ramach realizacji programu Mój Elektryk [Źródło: elo.cityl]
Bank Ochrony Środowiska poinformował, że zawarł kolejną umowę współpracy z firmą leasingową w ramach realizacji programu Mój Elektryk [Źródło: elo.cityl]

W poniedziałek 13 grudnia 2021 roku Bank Ochrony Środowiska podpisał umowę z kolejną firmą leasingową w ramach realizacji programu Mój Elektryk. Jak informuje BOŚ na swojej stornie internetowej klienci firmy PSA Finance Polska Sp. z o.o. już wkrótce będą mogli uzyskać dotacje do leasingu pojazdów zeroemisyjnych.

O tym, że BOŚ udziela firmom i instytucjom dopłaty do kosztów leasingu fabrycznie nowych pojazdów osobowych i dostawczych, pisaliśmy już tutaj. Wszelkie działania w tym temacie prowadzone są w ramach Programu Priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) Mój Elektryk. Program ten ma przyspieszyć proces transformacji transportu w kierunku zeroemisyjnym.

To już kolejna firma, z którą BOŚ zawarł współpracę w ramach zawartej 8 września 2021 roku umowy z NFOŚiGW. Zainteresowani leasingodawcy mogą dołączyć do programu w dowolnym czasie, o szczegółach informuje BOŚ na swojej stronie.

To znak, że rynek motoryzacyjny jest świadomy potrzeby zmiany i odpowiada na to wyzwanie. PSA Finance Polska dołączyła do firm, które pomagają propagować elektromobilność, a tym samym wspierających zieloną zmianę. W grudniu BOŚ planuje podpisanie kolejnych umów współpracy z firmami leasingowymi — komentuje Robert Kasprzak, wiceprezes zarządu BOŚ.

BOŚ w ramach programu Mój Elektryk udziela dopłat do leasingu zeroemisyjnych pojazdów osobowych (samochody do przewozu max. 8 osób) oraz pojazdów dostawczych z masą do 3,5 t. Program kierowany jest m.in. do przedsiębiorcy, osoby fizyczne, rolnicy indywidualni, samorządy, fundacje czy kościoły.

Dla ułatwienia korzystania z programu do maksymalnego minimum zostały uproszczone formalności związane z otrzymaniem dotacji poprzez zastosowanie tzw.: zasady “jednego okienka”, tzn. wniosek o dotację i leasing załatwia się w firmie leasingowej, która podpisała umowę z BOŚ.
Nabór wniosków trwa od 12 lipca i będzie prowadzony do 30 września 2025 roku. Kwota dopłaty sięga w tym naborze 18 750 zł, a w przypadku rodzin wielodzietnych (posiadaczy Karty Dużej Rodziny, dalej KDR) – nawet 27 000 zł.

Cena auta nie może przekraczać 225 000 zł. Samochody elektryczne i wodorowe z państwowymi dopłatami mogą teraz kupować również przedsiębiorcy i instytucje publiczne.
Według informacji  opublikowanej przez NFOŚiGW na koniec listopada 2021 roku w generatorze wniosków było 1226 wniosków na łączną kwotę 26 130 000 zł, w tym od posiadaczy Karty Dużej Rodziny (KDR) – 290 wniosków na kwotę 7 830 000 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz