Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Centrale wentylacyjne Zehnder – komfort cieplny w mieszkaniu

Aby zapewnić perfekcyjny system dla swojego domu, Zehnder ComfoAir Q można łączyć lub rozbudowywać stosując różne inne urządzenia firmy Zehnder. System dystrybucji powietrza ComfoFresh pozwala stworzyć idealne, kompleksowe rozwiązanie do rozprowadzenia powietrza wentylującego.

Centrale wentylacyjne Zehnder - komfort cieplny w mieszkaniu
Centrale wentylacyjne Zehnder - komfort cieplny w mieszkaniu [Źródło: zehnder.pl]

Filtr przeciwpyłowy i przeciwpyłkowy

Wydajne filtry Zehnder ComfoAir Q w 100% zapobiegają przedostawaniu się pyłu i pyłków do doprowadzanego powietrza. Centrala wentylacyjna zapewnia w ten sposób zawsze czyste powietrze, przez co jest optymalnym wyborem zwłaszcza dla alergików. Wskaźnik ostrzegawczy informuje w odpowiednim czasie o konieczności wymiany filtra. Wskaźnik uwzględnia przy tym nie tylko upływ czasu, ale i przetransportowaną ilość powietrza. Gwarantuje to spokojny, zdrowy sen.

Ponadto filtry spełniają standardy G4 i F7.

Czujniki CO2 do kontroli jakości powietrza

Za pomocą opcjonalnych czujników CO2 urządzenie Zehnder ComfoAir Q stale kontroluje jakość powietrza. W automatyczny sposób gwarantuje stale wyrównany stosunek między powietrzem doprowadzanym i odprowadzanym. Ilość doprowadzanego powietrza zależy od jakości powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, co zapewnia zdrowy klimat w pomieszczeniach. Sterowanie Flow Control zapewnia idealne połączenie wysokiej jakości i zdrowego powietrza oraz maksymalnej oszczędności energii.

System bypassu modulowanego

System bypassu modulowanego gwarantuje zawsze optymalną temperaturę powietrza doprowadzanego do mieszkania. Dającą poczucie świeżości oraz komfortowego klimatu idealnie dopasowanego do potrzeb. Bypass modulowany reaguje podczas pracy zależnie od optymalnej, komfortowej temperatury, która określana jest w oparciu o informacje przesyłane przez czujniki temperatury i wilgoci, a także inteligentny algorytm.

Wymiennik ciepła

Stopień odzysku ciepła urządzenia Zehnder ComfoAir Q pozwala w wyraźny sposób zmniejszyć obciążenie cieplne. W porównaniu ze zwykłymi produktami konkurencji oznacza to zmniejszenie obciążenia nawet do 38%! Centrala wentylacyjna osiąga to dzięki dużej powierzchni wymiennika ciepła w kształcie diamentu firmy Paul, charakteryzującego się bardzo wysoką sprawnością. Różne wysokości kanalików zapewniają mniejsze straty ciśnienia. Przekłada się to z kolei na mniejsze zużycie energii.

Ciche wentylatory

Wentylatory z wirnikiem RadiCal firmy ebm-papst należą do najnowszej generacji wentylatorów. Kształt i ustawienie kratki prowadzącej, obudowy spiralnej i wentylatora zapewniają minimalny opór powietrza. Dzięki temu urządzenia pracują nie tylko bardzo cicho, ale i charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością energetyczną.

Źródło: zehnder.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz