Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Zawory kulowe Simplex KFE od Flamco to małe detale o dużym znaczeniu

Zawory kulowe Simplex KFE marki Flamco, obecne na rynku od ponad 30 lat, nie tylko ułatwiają napełnianie i opróżnianie instalacji. Posiadają wiele udogodnień technicznych, które sprawiają, że są elastyczne w podłączaniu, łatwe w montażu i obsłudze i efektywne w użyciu. Umożliwiają o 50% szybsze spuszczenie wody z kotłów lub zbiorników magazynowych dowolnej wielkości niż w przypadku innych porównywalnych zaworów.

Zawory kulowe Simplex KFE od Flamco to małe detale o dużym znaczeniu
Zawory kulowe Simplex KFE od Flamco to małe detale o dużym znaczeniu

 

Zawór kulowy, który pozwala zaoszczędzić czas podczas instalacji

Zawory kulowe Simplex KFE swoją skuteczność zawdzięczają dużemu otworowi przelotu kuli. To nie tylko oszczędza czas podczas napełniania i opróżniania, ale także umożliwia większy przepływ podczas płukania, dzięki czemu proces jest szybszy i bardziej niezawodny. „Jest to szczególnie korzystne w przypadku systemów z pompami ciepła, gdzie tego typu procesy płukania stanowią część regularnej konserwacji w celu usunięcia kieszeni powietrznych i zanieczyszczeń” – mówi Hubert Sonntag, menedżer produktu w firmie Aalberts hydronic flow control. Twarda, chromowana kula jest osadzona w teflonie. Zapewnia to długą żywotność, dzięki czemu nawet po wielu latach zawory mogą nadal działać bezawaryjnie.

Ponieważ łatwa obsługa jest po prostu bezpieczna

Ale wydajność to nie jedyna zaleta zaworów kulowych Simplex KFE: „Wypróbowane i przetestowane uszczelnienie samogwintujące jest również bardzo praktyczne, a przede wszystkim bezpieczne” – wyjaśnia Hubert Sonntag. “Oznacza to, że zawór KFE jest po prostu wkręcany ręcznie i jest natychmiast szczelny – nie wymaga dodatkowego materiału uszczelniającego” Dokładne położenie osiowe można bardzo łatwo ustalić za pomocą nakrętki zabezpieczającej.

Uchwyt dźwigni można zdjąć bez użycia narzędzi, a zaślepkę z obrotowym wspornikiem ze stali nierdzewnej można łatwo nałożyć na otwór. W zaślepce znajduje się ukryty mechanizm, który jednocześnie czyni ją wandaloodporną. W tym przypadku strzałki na pokrywie wskazują położenie zaworu, niezależnie od tego, czy zawór kulowy KFE jest otwarty, czy zamknięty. Z tego powodu zawory kulowe Simplex KFE można bez obaw stosować również w miejscach publicznych, takich jak szkoły i budynki administracyjne.

f10637 kfe valve 3d s81024 002

Maksymalna elastyczność

Zawory kulowe Simplex KFE oferują również maksymalną elastyczność podczas instalacji. Marka Flamco ma w swojej ofercie różne warianty, w tym wersję długą, konstrukcje z gwintem wewnętrznym oraz do montażu kątowego lub prostego. To, czy zawór zostanie umieszczony blisko ściany, czy na podłodze, nie stanowi zatem problemu ani podczas instalacji, ani podczas pracy.

Istnieją również zawory kulowe do różnych obszarów zastosowań. Można je rozróżnić po kolorze klamki: czerwony przeznaczony jest dla instalacji grzewczych i chłodzących z mieszaniną glikolu do 50%, zielony dla instalacji wody pitnej (atest DVGW) i pomarańczowy dla instalacji solarnych, które pracują w wyższych temperaturach. Uchwyty zostały niedawno przeprojektowane i są teraz jeszcze bardziej ergonomiczne w użyciu.

Aalberts hydronic flow control sp. z o.o.
ul. Gronowska 8
64-100 Leszno
tel. +48 65 529 49 89
email: [email protected]
www.flamcogroup.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz