Reklama
http://www.multitherma.com/

Skuteczna termoizolacja dachów płaskich

Dach płaski w porównaniu ze stromym cechuje się niewielką powierzchnią zewnętrzną, co ma niebagatelne znaczenie z punktu widzenia energooszczędności.

Skuteczna termoizolacja dachów płaskich
Skuteczna termoizolacja dachów płaskich [Źródło: soudal.pl]

Dach płaski jest stosunkowo prostą konstrukcją, co przekłada się na niemałe oszczędności podczas budowy domu. Ze względu na brak charakterystycznych dla dachu spadzistego skosów pozwala na swobodną aranżację pomieszczeń na ostatniej kondygnacji, dostarczając jednocześnie dodatkowej przestrzeni użytkowej – możemy na nim urządzić np. nietuzinkowy taras lub ogród. Jedną z istotnych zalet tego rozwiązania jest również zmniejszona powierzchnia zewnętrzna, co oznacza diametralną redukcję strat ciepła w budynku.

Potencjał dachu płaskiego w zakresie energooszczędności nie zostanie jednak w pełni wykorzystany, jeżeli nie zadbamy o prawidłowe ocieplenie dachu. Firma Soudal oferuje sprawdzony system izolacji dachów płaskich Soudatherm Roof, który jest powszechnie stosowany w przypadku zarówno nowych budynków, jak i renowacji starych dachów.[czytaj także]

System Soudatherm Roof obejmuje bardzo wydajne, przyjazne dla środowiska i bezpieczne w aplikacji kleje poliuretanowe, które zapewniają efektywną termoizolację dachów płaskich na ponad 20 lat. Są one przeznaczone do wszystkich typów pokryć dachowych i znacznie skracają czas montażu materiałów izolacyjnych.

W odróżnieniu do łączników mechanicznych eliminują ryzyko powstawania mostków termicznych i zapobiegają kondensacji wilgoci w konstrukcji dachu. Utwardzają się szybciej niż kleje bitumiczne na zimno, w mniejszym stopniu obciążają konstrukcję dachu i nie reagują z podłożami wrażliwymi chemicznie. Nie stwarzają ponadto ryzyka pożaru podczas prac montażowych – jak ma to miejsce w przypadku klejów bitumicznych na gorąco – a ich transport i magazynowanie na dachu nie stanowi problemu.

Soudatherm Roof 330 jest klejem poliuretanowym w aerozolu w butli ciśnieniowej, który dokładnie wypełnia nierówności podłoża i eliminuje pustki powietrzne. Stosowany jest do montażu płyt izolacyjnych ze styropianu (w tym XPS) sztywnych pianek PUR i PIR (wykończonych włókniną mineralną lub folią ALU), sztywnych pianek fenolowych oraz spienionych materiałów mineralnych (np. perlit lub multipol).

Jedna butla umożliwia zamocowanie do 120 m² paneli i przyspiesza prace montażowe mniej więcej o 50% w porównaniu z klejami rozlewnymi. Klej ten ma perfekcyjną przyczepność do podłoża, nie spływa z powierzchni pionowych (np. przy attykach), nie kruszy się, ani nie pęka, a także wykazuje wysoką odporność na działanie wiatru. O ile Soudatherm Roof 330 idealnie sprawdzi się podczas izolacji dużych dachów płaskich, to przy realizacji mniejszych projektów najlepiej sięgnąć po Soudatherm Roof 250 – klej w puszce aerozolowej o pojemności 800 ml.

Do mocowania wełny mineralnej zalecany jest natomiast płynny klej poliuretanowy Soudatherm Roof 170. W skład system Soudatherm Roof wchodzą również klej natryskowy do montażu laminowanych membran dachowych Soudatherm Roof 360 oraz płynny klej do powłok dekarskich z włókniną Soudatherm Roof 100, dzięki którym skutecznie zabezpieczymy warstwę izolacji termicznej przed wnikaniem wilgoci.

Prawidłowo ocieplony dach płaski poprawi charakterystykę energetyczną budynku, a opłacalność tej inwestycji odczują zarówno użytkownicy obiektu, jak i środowisko naturalne. Decydując się na nowoczesny system izolacji dachów płaskich Soudatherm Roof firmy Soudal zyskamy gwarancję, że ocieplenie dachu będzie solidnie wykonane i posłuży nam długie lata.

Źródło: soudal.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz