Reklama
bbpv.pl

Regulator do podłogówki – wybierz odpowiedni

Ogrzewanie płaszczyznowe to obecnie jedno z najchętniej i najczęściej stosowanych rozwiązań zapewniających w budynku optymalny komfort cieplny. Powierzchnią grzewczą może być w tym przypadku zarówno podłoga, jak i ściany budynku, co zapewnia właściwy rozkład temperatur w pomieszczeniach. Dlatego o ogrzewaniu płaszczyznowym mówi się, że jest ekonomiczne oraz komfortowe. Najistotniejszą cechą ogrzewania płaszczyznowego – w tym podłogówki – jest duża bezwładność cieplna. Domy, w których zamontowano ten typ ogrzewania, cechuje długi czas rozgrzewania oraz wychładzania pomieszczeń. Dlatego kluczowy jest dobór automatyki sterującej przepływem cieczy do poszczególnych pętli ogrzewania podłogowego, która pozwoli zautomatyzować i zoptymalizować pracę całej instalacji. Odpowiedni regulator do podłogówki zapewnia oszczędności i dobre samopoczucie.

Regulator do podłogówki – wybierz odpowiedni
Regulator do podłogówki – wybierz odpowiedni

 

Reklama
oknonet.pl

Zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe dostarcza luksusu, jakim jest równomierne rozprowadzone w domu ciepło. Jednocześnie likwiduje – występujące często przy ogrzewaniu grzejnikowym – obszary przegrzania i niedogrzania. W podłogówce, odmiennie niż w ogrzewaniu konwekcyjnym (kaloryfery), ciepło jest rozprowadzane na zasadzie promieniowania.

Budowa tego systemu sprawia, że jest on niewidoczny, ponieważ konstrukcję w całości ukrywa się w podłodze. To jednak kolejny powód, dla którego tak ważne jest sterowanie podłogówką za pomocą regulatorów pokojowych – urządzeń podnoszących jej energooszczędność i wydajność. Dobrze dobrany regulator do podłogówki wyreguluje temperaturę w taki sposób, aby korzyści się przełożyły na środowisko, domowy budżet oraz zdrowie użytkowników.

Seria SALUS EXPERT

Jest to szeroka gama produktów  dedykowanych właśnie ogrzewaniu podłogowemu. Seria ta obejmuje urządzenia, dzięki którym ogrzewanie podłogowe stanie się wydajne i dopasowane do rytmu dnia domowników.

Podstawowe zalety:

 • Tworzenie stref ciepła: w celu osiągnięcia optymalnego komfortu cieplnego – osobna regulacja temperatury w każdym pomieszczeniu.
 • Bardzo prosty montaż i podłączenie.
 • Zastosowanie systemów PWM i VP.
 • Korzystna cena zakupu w zestawieniu z innowacyjnością rozwiązań.
 • Wysoka jakość użytych materiałów.
 • Pełna funkcjonalność i możliwość dobrania indywidualnego systemu na bazie wielu wersji produktów.
 • Optymalizacja zużycia energii.

PWM (algorytm sterujący) w regulatorach do ogrzewanie podłogowego

Każdy z regulatorów firmy SALUS Controls dedykowany do podłogówki posiada system modulacji szerokości impulsów elektronicznych PWM, który niweluje dużą bezwładność ogrzewania płaszczyznowego. Dzięki PWM siłowniki są odpowiednio wcześniej zamykane albo otwierane, aby niepotrzebnie nie przegrzewać pomieszczeń lub ich nie wychładzać.

VP (Valve Protection) – ochrona mechanizmu przed zastaniem

To funkcja, która chroni siłowniki. Raz w tygodniu otwiera i zamyka je, nawet jeśli ogrzewanie w danym okresie nie pracuje (np. poza sezonem grzewczym).

Seria SALUS Smart Home

Smart Home to nowoczesny, prosty w obsłudze system sterowania ogrzewaniem – także podłogowym, który można zainstalować w nowych budynkach, jak również zaadoptować do użytkowanych obiektów. W skład systemu wchodzą urządzenia, które umożliwiają kontrolę i regulację temperatury także przez Internet (za pośrednictwem bramki internetowej UGE600 i bezpłatnej aplikacji mobilnej). Produkty serii  Smart Home pozwalają na sterowanie pracą kotła, pompy CO, CWU lub innego urządzenia grzewczego, chłodzącego. Nowoczesność systemu oraz otwartość na inne technologie jutra (np. Amazon Alexa) podnoszą funkcjonalność domów, w których  Smart Home został zamontowany. W serii Smart Home również można znaleźć niezawodne regulatory do podłogówki.

Co zyskujesz wybierając regulator do podłogówki?

 • Równomierny rozkład temperatury we wnętrzu i łatwość sterowania urządzeniami.
 • Estetyczny wygląd – niewidoczna instalacja.
 • Komfort ciepłej podłogi – regulator Quantum dodatkowo zawiera funkcję zawsze ciepłej podłogi (Warm Floor), niezależnie od aktywnego harmonogramu pracy.
 • Zmniejszony koszt ogrzewania domu.

WT 2021 a sterowanie ogrzewaniem

Ministerstwo Infrastruktury regularnie aktualizuje wytyczne dopuszczające budynki do użytku pod kątem strat energii (standardy związane z izolacyjnością cieplną oraz oszczędnością energii). W roku 2021 weszły w życie kolejne wytyczne (WT 2021), które znacznie zaostrzają dotychczasowe wartości współczynników: przenikania ciepła (UP) i zapotrzebowania na energię początkową nieodnawialną (EP).

Jak to wpłynęło na wybór urządzenia grzewczego?

Do obniżenia wskaźnika EP przyczyniają się odnawialne źródła energii, a co się z tym wiąże, popularność zyskają pompy ciepła, które umożliwiają duży udział energii odnawialnej w bilansie energetycznym budynku. Wymogi techniczne zawarte w WT 2021 skupiają się na źródłach ciepła odnawialnych i ekologicznych, a więc znaczenia nabierają niskotemperaturowe instalacje (podłogówka) i AUTOMATYKA STERUJĄCA. Warto być świadomym, że pompy ciepła najlepszą sprawność osiągają w systemach niskotemperaturowych.

Podsumowanie

Ogrzewanie podłogowe ma wiele do zaoferowanie użytkownikom domów. To zupełnie nowy poziom komfortu cieplnego, o który trzeba zadbać. Jednak ten nowoczesny rodzaj ogrzewania nie może być pozostawiony sam sobie – zawsze wymaga właściwego sterownika. Znalezienie odpowiedniego regulatora do podłogówki bywa trudne, dlatego warto się zdać na sprawdzone produkty, które znalazły uznanie wśród klientów branży grzewczej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Źródło: salus-controls.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz