Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Jeden system, wiele możliwości

Transformacja energetyczna sprzyja instalowaniu systemów ogrzewania powierzchniowego. W przeciwieństwie do ogrzewania tradycyjnego, są one kompatybilne z niskotemperaturowymi instalacjami wymaganymi przez odnawialne źródła energii, takimi jak pompy ciepła. Jednocześnie instalacje powierzchniowe oferują maksymalną wydajność i komfort termiczny - zwłaszcza, że mogą być stosowane zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia.

Jeden system, wiele możliwości
Jeden system, wiele możliwości

 

Firma Aalberts hydronic flow control wraz ze swoimi markami COMAP i Flamco proponują m.in. kompletne systemy grzewcze i chłodzące, począwszy od systemów zamocowań, poprzez rozdzielacze i rury, aż po systemy sterowania. Dla wszystkich wielkości i typów budynków, zarówno tych remontowanych jak i nowych, istnieje odpowiednie rozwiązanie. Kompleksowy serwis wspiera w poszukiwaniu właściwego systemu i jego udział nie kończy się na montażu…

Każdy budynek potrzebuje sprawnego systemu grzewczego. Dzięki rozwiązaniom ogrzewania płaszczyznowego otrzymujemy to i znacznie więcej: zadana temperatura w ogrzewanym pomieszczeniu może być o 2°C niższa (bez utraty komfortu, w porównaniu z instalacją tradycyjną) przy lepszej dystrybucji ciepła poprzez promieniowanie. Fakt, że zużycie energii jest zmniejszone nawet o 15%, cieszy zarówno środowisko, jak i mieszkańców. A dzięki naszym dobrze zaprojektowanym systemom, budowa instalacji jest szybka i łatwa – mówi Charles Cauche, dyrektor sprzedaży linii produktów w firmie Aalberts hydronic flow control.

Wszystko, od systemów mocowania, rozdzielaczy do rur i systemów sterowania

Niezależnie od tego czy chodzi o budownictwo indywidualne, wielorodzinne, komercyjne, nowe budownictwo czy budynki poddawane renowacji – każdy projekt ma swoje unikalne wymagania. Firma Aalberts hydronic flow control i jej marki COMAP i Flamco oferują kompletne rozwiązania do ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego, możliwe do zastosowania w każdym typie budynku.

Wiemy, jakie parametry są ważne w różnych projektach. Na przykład, podczas gdy elastyczność i konkurencyjność cenowa są w centrum uwagi przy realizacji budynków wielorodzinnych, właściciele domów jednorodzinnych przykładają dużą wagę do komfortu termicznego, oczywiście przy jak najniższym zużyciu energii – mówi Charles Cauche.

Aby zaspokoić wszystkie potrzeby, oferta naszych produktów jest odpowiednio szeroka. W zakresie systemów mocowania COMAP oferuje do wyboru sześć różnych rodzajów montażu. W Polsce dostępne są cztery systemy: Tacker, Plus, Dry i Rail. „Bez jastrychu, niska wysokość, skuteczna izolacja – wszystko jest możliwe – dodaje Charles Cauche.

Podobna różnorodność występuje w przypadku rur, gdzie do różnych zastosowań dostępne są odmienne materiały, wymiary i grubości.

Oprócz tych podstawowych komponentów wybór odpowiedniego rozdzielacza i regulatorów jest niezbędny do uzyskania równomiernego, optymalnego przepływu w instalacji i uzyskania najlepszej wydajności. Z tego powodu asortyment uzupełnia wiele unikalnych produktów, takich jak system Secos, samobalansujący i „inteligentny rozdzielacz”, inteligentny termostat Comap Smart Home czy rura 5-warstwowa BioPERT z barierą tlenową. Oferowane są również produkty uzupełniające do optymalizacji systemu ogrzewania podłogowego, na przykład separatory powietrza i zanieczyszczeń, odgazowywacze oraz grupy pompowe marki Flamco.

Ekspertyza dla wszystkich typów projektów

Nasi klienci mogą polegać na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu i tysiącach projektów, które już z powodzeniem zrealizowaliśmy” – mówi Charles Cauche. „Jesteśmy zaangażowani w każdy etap cyklu życia budynku i zapewniamy dedykowane wsparcie na każdym etapie projektu”. Serwis COMAP i Flamco nie tylko osobiście towarzyszy projektom na etapie planowania, instalacji, czy w trakcie bieżącej eksploatacji, ale także obejmuje dostęp do danych technicznych online oraz cyfrową usługę wsparcia. Dzięki temu można łatwo obliczyć, jak duży powinien być system, jak powinien być zainstalowany i jakie produkty są wymagane do tego, aby instalacja działała sprawnie i wydajnie. „I wreszcie na to wszystko udzielamy dziesięcioletniej gwarancji – podsumowuje Charles Cauche.

Więcej informacji: comap.aalberts-hfc.com

Aalberts hydronic flow control
ul. Gronowska 8
64-100 Leszno
www.aalberts-hfc.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz