Reklama
konferencjaeuropower.pl

Nueva Terrain SL – hiszpański dostawca innowacyjnego systemu

Nueva Terrain rozpoczęła swoją działalność biznesową w latach 60', kiedy systemy rur z tworzyw sztucznych były nowością. Ambitnym celem było wówczas stać się wzorcem dla jakości, innowacji oraz rozwoju technologicznego. W tamtej dekadzie wyzwaniem był fakt rozpoczęcia produkcji i komercjalizacji systemu ewakuacyjnego z PVC-U.

Nueva Terrain SL - hiszpański dostawca innowacyjnego systemu.
Nueva Terrain SL - hiszpański dostawca innowacyjnego systemu [Źrodło: nuevaterrain.pl]

Już w latach 80-tych firma Nueva Terrain po raz kolejny postawiła na innowacyjność i zaczęła produkować rury i akcesoria z polibutylenu (PB) do instalacji wodociągowych i grzewczych. Na rynku zmonopolizowanym przez materiały metalowe, takie jak miedź i stal, stopniowo udało się wprowadzić na rynek system z tworzywa sztucznego, demonstrując w ten sposób ogromne zalety materiału technicznego, takiego jak PB.

Obecnie firma ma cztery własne fabryki i własną wytwórnię form. Wszystkie zakłady ulokowane są w okolicach Bilbao. Cała produkcja i zaopatrzenie w surowiec, odbywają się w tylko Europie.

W roku 2022 system Terrain SDP kończy 40 lat, a Nueva Terrain SL ma swój czterdziestoletni wkład w promowanie polibutylenu jako materiału nowej generacji. Obecnie promocja dotyczy kierunku wytyczonego ramach ogólnego celu Komisji Europejskiej dotyczącego zrównoważonego rozwoju.

Szczególnie w sektorze rur, podjęto szereg ambitnych zobowiązań, których celem jest poprawa zrównoważonego charakteru procesów, jakości i rozwiązań, a także zmniejszenie zużycia energii podczas ich produkcji, eksploatacji i recyklingu. Wszytko to osiągnięto wraz z utrzymaniem produkcji o najwyższych standardach.

Terrain SDP to przyszłość. System był badany metodą VENOB przez Politechnikę Berlińską (Technische Universität Berlin). Aby moc stworzyć prawdziwe porównanie wpływów środowiskowych poszczególnych systemów rurowych, na potrzeby badań adaptowano 16 piętrowy budynek z instalacją centralnego ogrzewania pracującą pod ciśnieniem 4 bar.

Rozważano sześć różnych instalacji, każda wykonana z innego materiału: miedzi, stali nierdzewnej, PEX, PP-R, PB, PVC-C. Na początku przeanalizowano ilość energii potrzebnej do wytworzenia 1 000 kg rur i kształtek z sześciu wspomnianych materiałów. Porównano też wyniki emisji do wody, atmosfery i ziemi. Rezultaty przedstawiono na poniższych wykresach.

Nad całością promocji polibutylenu jako materiału zrównoważonego, czuwa również Światowe Stowarzyszenie Producentów Systemów Polibutylenowych (https://www.pbpsa.com), którego Nueva Terrain SL jest członkiem. Oświatowa i profesjonalna działalność stowarzyszenia uwzględnia działalność wszystkich członków i podnosi rację innowacyjnego charakteru tworzywa XXII wieku.

Film: https://youtu.be/Mi67hknIUqs

Systemy rurowe wykonane z Polybutenu-1 są istotną częścią technologii budów najnowszej generacji i są przeznaczone do dużych projektów budowlanych, ogrzewania i chłodzenia, instalacji wodno-kanalizacyjnych i energetyki lokalnej. Systemy rur PB-1 zastępują systemy wykonane z tradycyjnych materiałów, ponieważ oferują korzyści w postaci długiej żywotności, oszczędności energii, doskonałej logistyki oraz łatwej instalacji i obsługi serwisowej w miejscach o najwyższych wymaganiach budowlanych.

Ewolucji systemów rurociągów do zastosowań grzewczych i hydraulicznych w ciągu ostatnich 45 lat towarzyszyły postępy w zakresie metod łączenia i instalacji. Pojawienie się systemów opartych o Polibutylen 1, jest ostatnim krokiem w tej ewolucji i ogromnym sukcesem w ich ponad czterdziestopięcioletniej karierze.

Sztywne systemy, z ich problemami z wykonywaniem szczelnych połączeń w ograniczonej przestrzeni, są szybko zastępowane przez bardziej przyjazne dla hydrauliki systemy, takie jak PB-1, co umożliwia łatwą prefabrykację, wydajną logistykę i obsługę na miejscu, szybszą instalację – szczególnie w ograniczonych przestrzeniach. PB-1 jest wskazywany i określany w międzynarodowych normach dotyczących rur z tworzyw sztucznych, np. EN ISO 15876, ISO 12230, DIN 16968 i DIN 16969.

Źródło: nuevaterrain.pl

NUEVA TERRAIN Polska Sp. z o. o.
ul. Poprzeczna 1A
61-315 Poznań
tel. 61 817 63 71
tel. 732 266 729
e-mail: [email protected]
www.nuevaterrain.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz