Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Jak utrzymać się w branży instalacyjnej, gdy rynek jest tak zmienny? Najlepiej, być w dalszym ciągu solidną firmą

Po kilku latach prosperity, rynek znowu się zmienił. W ostatnich miesiącach odczuwamy pewnego rodzaju stagnację, którą niektórzy z nas przypisują pogarszającej się sytuacji gospodarczej, a inni – ogromnemu wzrostowi konkurencji. Zapewne, ową stagnację powodują obydwa zjawiska i przysłowiowego „konia z rzędem” temu kto policzy, które z tych zjawisk rynkowych ma większy wpływ.

Jak utrzymać się w branży instalacyjnej, gdy rynek jest tak zmienny? Najlepiej, być w dalszym ciągu solidną firmą
Jak utrzymać się w branży instalacyjnej, gdy rynek jest tak zmienny? Najlepiej, być w dalszym ciągu solidną firmą

1 1

Fakt, faktem, że perspektywy są w dalszym ciągu ogromne i szkoda by było pozostawić branżę w początkach jej rozwoju. Wprawdzie budownictwo jednorodzinne wpadło w chwilową, wojenną recesję, ale potencjał domów do głębokiej i prawdziwej termomodernizacji jest ogromny i zasadnym byłoby go wykorzystać, zwłaszcza w sytuacji gdy UE zapowiada radykalne zmiany.

Mimo tego, że rozwój sprzedaży pomp ciepła był do tej pory bardzo dynamiczny, a w ubiegłym roku ilość zamontowanych urządzeń wyniosła 200 tys., obecnie do modernizacji pozostało około 4,5 mln domów jednorodzinnych i około 1 mln budynków wielorodzinnych ( dane NAPE) – czyli bardzo dużo.

Cóż więc robić? Wydawać coraz skromniejsze środki na reklamę? Wchodzić we współpracę z wielkimi sprzedawcami? Kupować sprzedażowe leady?

Jak prowadzić biznes gdy telefon nie dzwoni już tak często, a klienci mają coraz wyższe wymagania?

Może Facebook, Youtube albo Instagram? Owszem, ale tylko na poważnie. Warto w masmediach popularyzować referencje od realnych klientów i manifestować znawstwo dziedziny, które fizyczne można potwierdzić, przedstawiając kilka studiów pozytywnych przypadków. Proszę zwrócić uwagę, że są na rynku firmy instalacyjne, które sporadycznie występują w mediach społecznościowych. Te firmy mają kolejkę klientów i nie muszą zabiegać o uwagę.

To są właśnie najlepsze firmy instalacyjne.

Uwaga! Przestrzegamy przed manifestowaniem politycznych i społecznych sympatii na firmowych forach i stronach. To zwykła głupota. Działając w ten sposób, na starcie ograniczamy ilość klientów o tych, którzy mają inne poglądy.

Jeżeli do tej pory Państwa firma stawiała na jakość, zapewne sobie poradzi. Istotę jej potencjału stanowią: dobre imię i zadowoleni klienci. Do zadowolonych klientów można śmiało zadzwonić i poprosić o polecenia. Można też pomyśleć o optymalizacji kosztów. Nasi klienci twierdzą, że ograniczanie kosztu robocizny jest najbardziej istotnym czynnikiem. Czy to oznacza zwalnianie pracowników? Jeśli pracujesz sam, nie masz kogo zwolnić. Nie, nie chodzi o zwalnianie tylko o maksymalne wykorzystanie czasu.

3

Zapraszamy do kontaktu. System Terrain SDP ułatwia pracę. W jakim stopniu pomoże Państwa działalności?

Proszę nas zaprosić, pokażemy wszystkie możliwości i opowiemy o sukcesach naszych klientów. Pokażemy ile, dzięki uproszczonej formule montażu i pewności łącza, można zaoszczędzić czasu, a więc w rezultacie – pieniędzy. Pokażemy potwierdzoną gwarancję, która działa skutecznie i od ponad 40 lat chroni interesy nasze i naszych klientów na całym świecie.

Zapraszamy na nasz kanał Youtube: @nuevaterrainpolska1244

NUEVA TERRAIN Polska Sp. z o. o.
ul. Poprzeczna 1A
61-315 Poznań
tel. 61 817 63 71
tel. 732 266 729
e-mail: [email protected]
www.nuevaterrain.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz