Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Snowflake – Chmura Danych dla branży Produkcyjnej

Snowflake (NYSE: SNOW), firma działająca w obszarze Chmury Danych, ogłosiła wprowadzenie Chmury Danych dla branży Produkcyjnej (Manufacturing Data Cloud), która umożliwia firmom z branży motoryzacyjnej, technologicznej, energetycznej i przemysłowej odblokowanie wartości ich krytycznych, skupionych w silosach danych przemysłowych poprzez wykorzystanie platformy danych Snowflake, rozwiązań dostarczanych przez Snowflake i partnerów oraz zbiorów danych charakterystycznych dla danej branży.

Snowflake uruchamia Chmurę Danych dla branży Produkcyjnej, aby poprawić wydajność łańcuchów dostaw i wesprzeć inteligentną produkcję

Manufacturing Data Cloud umożliwia producentom współpracę z partnerami, dostawcami i klientami w bezpieczny i skalowalny sposób, zwiększając sprawność i widoczność w całym łańcuchu wartości. Dzięki Manufacturing Data Cloud od Snowflake organizacje mogą budować swoją działalność na danych jako fundamencie, poprawić wydajność łańcucha dostaw i zasilić inicjatywy inteligentnej produkcji we współczesnym cyfrowo-przemysłowym świecie.

Producenci stoją wobec coraz bardziej złożonego i konkurencyjnego krajobrazu, w którym wydajność łańcucha dostaw i efektywność fabryki mają kluczowe znaczenie dla sukcesu. W miarę jak wytwórcy starają się rozwiązać te problemy, ich wysiłki związane z modernizacją i odpornością wymagają dostępu do danych i gotowości do przyjęcia inicjatyw Przemysłu 4.0, w ramach których dane są zbierane z sieci czujników i inteligentnych maszyn oraz filtrowane przez sztuczną inteligencję (AI) i uczenie maszynowe (ML). Tradycyjnie te zbiory danych, które obejmują zarówno dane z zakresu technologii operacyjnej (OT), jak i technologii informatycznej (IT), były przechowywane osobno, mało dostępne i trudne do zintegrowania.

Snowflake Manufacturing Data Cloud umożliwia producentom sprostanie wyzwaniom branżowym poprzez:

 • Budowanie fundamentów z danych: Snowflake Manufacturing Data Cloud oferuje pojedynczą, w pełni zarządzaną, bezpieczną platformę do konsolidacji danych w wielu chmurach z ujednoliconym zarządzaniem i elastyczną wydajnością, która obsługuje praktycznie dowolną skalę pamięci masowej, obliczeń i użytkowników. Umożliwia ona producentom przełamanie silosów danych poprzez pobieranie zarówno danych IT, jak i OT oraz analizowanie ich wraz z danymi partnerów zewnętrznych.
 • Poprawę wydajności łańcuchów dostaw: To umożliwienie bezproblemowego udostępniania danych i współpracy z partnerami w celu zapewnienia widoczności w dół i w górę łańcucha dostaw całej organizacji, sprzężenie własnych danych z danymi od partnerów zewnętrznych i danymi ze Snowflake Marketplace. Dzięki wykorzystaniu tych danych za pomocą SQL i Snowpark ram deweloperskich Snowflake dla języków Python, Java i Scala, różne zespoły mogą współpracować na tych samych danych i w pewny sposób budować modele AI i ML w celu prognozowania popytu i wdrażania krytycznych przypadków użycia, takich jak cyfrowa wieża kontroli łańcucha dostaw i analityka wydatków.
 • Zasilanie inteligentnej produkcji: Natywna obsługa pół ustrukturyzowanych, ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych danych o dużej objętości pozyskanych w ramach Internetu rzeczy (IoT) pozwala producentom na zdalne zarządzanie działalnością poprzez usprawnienie operacji w ramach zakładów produkcyjnych i pomiędzy nimi, a także wykorzystanie danych z hali produkcyjnej w czasie zbliżonym do rzeczywistego w celu przewidywania potrzeb w zakresie konserwacji, analizowania czasu cyklu produkcyjnego, poprawy wydajności i jakości produktów oraz realizacji celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.
 • Wykorzystanie w branży sieci partnerów produkcyjnych: Korzystając z bogatego ekosystemu partnerów i specyficznych dla danej branży gotowych szablonów, producenci mogą napędzać innowacje, skracać czas uzyskania wartości i budować bardziej wartościowe rozwiązania.

Dane nigdy dotąd nie miały tak krytycznego znaczenia, ponieważ producenci podejmują dziś inicjatywy w zakresie inteligentnej produkcji i kierują swoje firmy do coraz bardziej cyfrowego świata przemysłu. Snowflake Manufacturing Data Cloud i nasz ekosystem partnerów daje producentom i ich dostawcom dostęp do danych, aplikacji i usług potrzebnych do efektywnego zarządzania łańcuchami dostaw end-to-end, tworzenia nowej wydajności hal produkcyjnych oraz dostarczania lepszych produktów i usług swoim klientom – powiedział Tim Long, Global Head of Manufacturing w Snowflake.

Rozwiązania partnerskie Manufacturing Data Cloud

W ramach Chmury Danych dla branży Przemysłowej ekosystem partnerów produkcyjnych Snowflake obejmuje:

 • Aplikacje dostępne w ramach Powered by Snowflake, w tym te opracowane przez Blue Yonder, Elementum i Avetta. Dają one producentom możliwość zarządzania łańcuchem dostaw za pomocą wież kontrolnych, przepływów pracy opartych na danych oraz mierzenia ryzyka w odniesieniu do kontrahentów i dostawców zewnętrznych.
 • Partnerów Snowflake Marketplace, w tym FourKites, Yes Energy i dostawcę danych S&P Global, którzy umożliwiają dostęp na żywo do różnych źródeł danych, wykorzystując chroniącą prywatność technologię współpracy Snowflake w celu analizy działań ESG, zakłóceń w łańcuchach dostaw i opracowywania prognoz rynkowych.
 • Organizacje konsultingowe i usługowe, takie jak Deloitte, EY, LTIMindtree i phData, które oferują gotowe rozwiązania dla priorytetowych przypadków użycia, w tym analiz wydajności, widoczności hali produkcyjnej, zarządzania energią i widoczności łańcuchów dostaw.
 • Liderów technologicznych, w tym Amazon Web Services (AWS), Fivetran i Tableau, którzy zapewniają integracje i rozwiązania out-of-the-box, dzięki czemu klienci mogą uzyskać głębsze spostrzeżenia i w pełni wykorzystać możliwości i łatwość korzystania z Manufacturing Data Cloud.

Niektóre z największych, globalnych organizacji produkcyjnych już korzystają z Snowflake Manufacturing Data Cloud.

Wśród użytkowników znajdują się:

 • ABB – lider technologiczny w dziedzinie elektryfikacji i automatyzacji wykorzystuje Snowflake do ujednolicenia wszystkich swoich danych, w tym informacji o surowcach przychodzących od dostawców, zdolności produkcyjnych zakładu oraz zamówień sprzedaży w celu usprawnienia operacji produkcyjnych i zaspokojenia zapotrzebowania klientów.
 • EDF – dostawca energii dla domów i firm w Wielkiej Brytanii wykorzystał Snowflake i jego framework programistyczny Snowpark Python do zbudowania w ciągu kilku miesięcy kompletnego rozwiązania operacyjnego opartego na uczeniu maszynowym i dostarcza dziś produkty oparte na danych, które prowadzą do zwiększenia satysfakcji i utrzymania klientów.
 • Molex – producent złączy, korzysta ze Snowflake Manufacturing Data Cloud, aby napędzić swoją transformację cyfrową, w tym bezpiecznie udostępniać dane w całej organizacji i partnerom zewnętrznym oraz generować produkcyjne wskaźniki KPI i biznesowe.
 • Scania – producent samochodów ciężarowych, autobusów i silników przemysłowych wykorzystuje Snowflake do ciągłego strumieniowania danych z 600 tys. podłączonych pojazdów oraz Snowpark for Python, aby przygotować wsad do uczenia maszynowego, co daje firmie kompleksowy widok w monitorowanie wydajności pojazdów i wspiera usługi związane z produktami Scania.

Chmura Danych Snowflake dostarczyła nam fundament danych, którego potrzebowaliśmy, aby uwolnić spostrzeżenia ze 150 milionów wiadomości strumieniowych otrzymywanych od naszej floty liczącej 600 tys. pojazdów. Dzięki Snowflake udało nam się skrócić czas przestojów dla klientów poprzez rekomendowanie obsługi technicznej w oparciu o eksploatację pojazdów i dostępność warsztatu, a jednocześnie zwiększyć działania generujące przychody wokół serwisu, a także za pomocą innych usług cyfrowych lub fizycznych – powiedział Peter Alåsen, Product Owner w Scania.

Źródło: snowflake.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz