.
Reklama
targikielce.pl/
.

EUCERT – system certyfikacji instalatorów

Europejski System Szkoleń i Certyfikacji Instalatorów Pomp Ciepła (EUCERT) jest programem mającym na celu ustanowienie jednolitego poziomu szkoleń dla instalatorów pomp ciepła w całej Europie zakończonych certyfikatem na poziomie europejskim.

EUCERT - system certyfikacji instalatorów
EUCERT - system certyfikacji instalatorów [Źródło: portpc.pl]

Szkolenia zakończone są egzaminem, którego pozytywny wynik decyduje o przyznaniu instalatorowi certyfikatu EUCERT i wpisaniu go do europejskiej bazy certyfikowanych instalatorów pomp ciepła. PORT PC jest jedyną instytucją w Polsce, która może certyfikować instalatorów w tym standardzie.

Reklama
oknonet.pl

Kluczowym elementem jest ten sam materiał szkoleniowy dla wszystkich szkolonych osób w Europie, który pozwala na otrzymanie kwalifikacji na tym samym poziomie, a co za tym idzie otrzymanie certyfikatu uznawanego we wszystkich krajach Europy, w których dostępny jest EUCERT.

Instalator, który posiada certyfikat EUCERT to specjalista, który odbył 40-godzinne szkolenie teoretyczno-praktyczne, a jego wiedza została zweryfikowana podczas egzaminu po ukończeniu szkolenia. Certyfikat EUCERT jest poświadczeniem wiedzy oraz wysokiej jakości usług świadczonych przez instalatora pomp ciepła.

Tematyka szkoleń EUCERT między innymi obejmuje:

  • Analiza kosztów – pompy ciepła
  • Ekologia i środowisko
  • Zasady działania i szczegóły techniczne pomp ciepła
  • Dobór i instalacja dolnego źródła ciepła
  • Instalacja pompy ciepła i osprzętu oraz kontrola systemu
  • Edukacja klienta, gwarancja
  • Serwis pompy ciepła

Systemy certyfikacji instalatorów są ważnym czynnikiem zapewniającym rozwój i kontrolę rynku urządzeń korzystających z odnawialnych źródeł energii.

Źródło: portpc.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz