Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Oszczędność energii przy jednoczesnej optymalizacji komfortu

Optymalizacja systemu grzewczego oferuje największy potencjał oszczędności energii dla właścicieli domów. Comap Smart Home sprawia, że jest to możliwe. Sercem rozwiązania są termostat i termostatyczne głowice grzejnikowe, które mogą być używane samodzielnie lub razem, co pozwala ograniczyć koszty zużycia energii nawet o 20%!

Oszczędność energii przy jednoczesnej optymalizacji komfortu
Oszczędność energii przy jednoczesnej optymalizacji komfortu

Comap Smart Home zmienia każdy system grzewczy w bardziej inteligentne rozwiązanie

Termostat dostępny jest w dwóch wersjach: autonomicznej i programowalnej. W przypadku tej pierwszej funkcjonuje jako samodzielne rozwiązanie, które nie wymaga programowania. Użytkownicy po prostu wskazują, czy jest im za gorąco lub za zimno, a samouczący się system określa komfortową temperaturę. Jest ona stale dostosowywana na podstawie profilu obecności użytkowników, bezwładności budynku i informacji z prognozy pogody. Po poznaniu charakterystyki cieplnej budynku, termostat przewiduje rozpoczęcie ogrzewania, tak aby komfort został osiągnięty wtedy, gdy jest to konieczne. Opcja ta jest dostępna również w przypadku termostatu programowalnego: “opcja przewidywania”, która optymalizuje programy ustawione przez użytkownika.

Termostat komunikuje się z modułem grzewczym, który nie tylko włącza i wyłącza ogrzewanie, ale także jest połączony z bramką. Ta z kolei jest podłączona do internetu i odzwierciedla dane operacyjne na interfejsie użytkownika. Dlatego Comap Smart Home jest idealną opcją dla domów jednorodzinnych, ale swoje zalety odgrywa również w budynkach wielopiętrowych. Tutaj można zainstalować różne bramki, które są połączone z systemem zarządzania budynkiem.

COMAP CSH Perspective avecOmbres 1 002

Dwa indywidualne rozwiązania, które w połączeniu rozwijają swój pełny potencjał

Comap Smart Home może być uzupełniony o podłączone grzejnikowe głowice termostatyczne. Zapewnia to dodatkowe funkcje, takie jak możliwość zdefiniowania różnych temperatur i harmonogramów czasowych dla każdego pomieszczenia. W efekcie uzyskuje się dodatkowe oszczędności.

Głowice termostatyczne używane samodzielnie pozwalają użytkownikom na sterowanie grzejnikami i regulację temperatury w każdym pomieszczeniu. W przypadku połączenia, termostat i głowice termostatyczne pracują razem: termostat jest zainstalowany w centralnym miejscu, na przykład w salonie, oprócz głowic termostatycznych na każdym grzejniku. Wszystkie pozostałe pomieszczenia są regulowane jako strefy wtórne poprzez same głowice elektroniczne. Każda głowica termostatyczna wysyła sygnały dla danego grzejnika, które są bilansowane z informacjami z termostatu. Na tej podstawie regulowana jest wydajność energetyczna grzejnika.

Więcej informacji na temat rozwiązania dostępne na stronie marki Comap: comap.aalberts-hfc.com

Aalberts hydronic flow control
ul. Gronowska 8
64-100 Leszno
www.aalberts-hfc.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz