Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Czym najtaniej ogrzać dom? Alternatywa dla gazu, węgla, pelletu, …

Czym ogrzać dom w tym sezonie? Jaki sposób ogrzewania wybrać, jaki opał, jaki system, pytania o dostępność i stabilność cen. Wiele pytań spędza nam sen z powiek w dzisiejszych czasach.

Czym najtaniej ogrzać dom? Alternatywa dla gazu, węgla, pelletu, …[ źródło: eco-palnik.pl]
Czym najtaniej ogrzać dom? Alternatywa dla gazu, węgla, pelletu, …[ źródło: eco-palnik.pl]

Radzimy rozważyć alternatywę dla drogiego węgla, pelletu, czy gazu. Widząc co się dzieje na rynku z cenami nośników energii, drożejącym z miesiąca na miesiąc węglem, i pelletem, wprowadziliśmy na rynek sprawdzone rozwiązanie: żartobliwie nazywane palnikami na „CHRUST „ czyli palnik do spalania biomasy drzewnej /palniki na zrębek i inną rozdrobnioną biomasę/.

Mając kocioł na paliwo stałe w kotłowni, tzw. śmieciucha z zasypem ręcznym, na drewno, węgiel, miał, mając kocioł na pellet czy tzw. ekogroszek, można szybko go zmodernizować do pełnego automatu ,na rozdrobnioną suchą biomasę typu zrębek i stworzyć układ wielopaliwowy.

Paliwo podstawowe: zrębek, paliwo zastępcze: trociny lub inna rozdrobniona biomasa o niskiej wilgotności. Jak donoszą nasi klienci: z powodzeniem spalają również różne mieszanki biomasy z miałem czy ekogroszkiem a nawet owsem. Każdy szuka najbardziej ekonomicznego rozwiązania. Zrębek, trociny jako drobny materiał , jest sypki, ale tylko z pozoru, materiał ten ma silną tendencję do zlegania i zawieszania się. Dlatego urządzenia do podawania i spalania takich materiałów charakteryzują się odmienną budową, większymi przekrojami układów podawania, zastosowanymi większymi mocami napędów, i układem mieszania /zruszania, zapobiegającego zawieszaniu się paliwa w zasobniku zapewniającym ciągłość i pewność podawania paliwa/. Dlatego nie mówimy o palniku a o całym układzie spalania automatycznego rozdrobnionej, suchej biomasy. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w projektowaniu, produkcji urządzeń do spalania pelletu opracowaliśmy energooszczędny zestaw dedykowany dla luźniej biomasy typu zrębek.

Parametry paliwa:

 • frakcja – do 25 mm,
 • wilgotność 25-30%,
 • niedoróbek /długość zrębka/ – do 100 mm i zawartość do 3%.

Możemy zaoferować zestawy o mocy nominalnej od 25 do 500 kW. Dostępny typoszereg urządzeń o mocy: 25 kW, 50 kW, 150 kW, i większe wraz z podajnikami i zasobnikami o pojemności 0,6m3, 1m3, 2m3, 5 m3 i większymi.

Czym najtaniej ogrzać dom? Alternatywa dla gazu, węgla, pelletu, …[ źródło: eco-palnik.pl]
Czym najtaniej ogrzać dom? Alternatywa dla gazu, węgla, pelletu, …[ źródło: eco-palnik.pl]

Palniki są dostoswane do montażu w nowych jak i w starych kotłach, które ciągle są w użytku. Jest możliwość montażu w korpus kotła – tzw. układ sztywny oraz w drzwiczki kotła – układ elastyczny. Jest to jedyne takie rozwiązanie na rynku: pozwalające otworzyć drzwiczki kotła wraz z zamontowanym palnikiem po rozpięciu rury elastycznej podawania paliwa.

Celem firmy ECO-PALNIK od zawsze była ekologia i wdrażanie rozwiązań dbających o nasze środowisko. Zarówno palniki na pellet jak i układy do spalania biomasy rozdrobnionej przy zastosowaniu odpowiedniego paliwa i regulacji spełniają wyśrubowane wymogi norm emisyjnych.

Produkowane przez nas palniki ogrzewają domy jednorodzinne, hale przemysłowe, obiekty użyteczności publicznej, suszarnie a nawet piece piekarnicze i linie technologiczne suszenia materiałów sypkich: typu granulowane nawozy wapniowe czy kruszywo do budowy dróg. Kotły i palniki na zrębek powinny być ekonomiczne ale przede wszystkim bezpieczne. Dlatego zastosowano szereg unikalnych rozwiązań aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa przy niewygórowanej cenie i bez obsługowości układu od kilku dni do tygodnia.

Zestaw do spalania biomasy typu zrębek, składa się z palnika, układu podawania paliwa wraz z zasobnikiem zrębka wyposażonego w mieszadło i sterowanie.

Czym najtaniej ogrzać dom? Alternatywa dla gazu, węgla, pelletu, …[ źródło: eco-palnik.pl]
Czym najtaniej ogrzać dom? Alternatywa dla gazu, węgla, pelletu, …[ źródło: eco-palnik.pl]

Na uwagę zasługuje fakt że po modernizacji uzyskujemy układ wielopaliwowy, bezpieczny i prosty w obsłudze. Sterownik palnika posiada wiele unikalnych funkcji:

 •  możliwość zaprogramowania i dostosowania parametrów pracy dla 3 różnych paliw dla palenia
  automatycznego,: np. zrębek, trociny, pellet, inne,
 • funkcja palenia: drewno i drewno-biomasa.
 • funkcję palenia ciągłego i przerywanego,
 • programowanie harmonogramu dobowego i tygodniowego dla ogrzewania ciepłej wody użytkowej,
 •  zaawansowane bezpieczeństwo: nadzór palenia poprzez foto-komórkę i system nadzoru nad tzw. cofnięciem płomienia – natychmiastowa reakcja w przekroczeniu temperatury 45 stopni układu podawania paliwa: wyłączenie podawania, dmuchawy i mechaniczne zamknięcie drogi podawania paliwa,
 • układ jest w pełni automatyczny, wyposażony w zapalarkę,
 • sterownik współpracuje z dowolnym bez napięciowym termostatem pokojowym, umożliwia to dodatkowe oszczędności i nie przegrzewanie pomieszczeń.

Jakość palników na zrębek potwierdzają wpływające kolejne zamówienia oraz referencje naszych klientów. Zachęcamy do rozważenia opcji modernizacji
kotła z udziałem naszych palników. Jesteśmy pewni, że na ten moment jest to jedyne ekologiczne, ekonomiczne oraz najprostsze w wykonaniu rozwiązanie na rynku.

źródło: eco-palnik.pl

ECO-PALNIK Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 33
29-100 Włoszczowa
Tel.: 41 39 45 518; 794 938 999
e-mail: [email protected]
www.eco-palnik.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz