.
Reklama
https://kongresmove.pl/pl
.

Ciepło, tanio i… bezpiecznie. PAROC prezentuje płytę do izolacji kominków

Z praktycznego punktu widzenia – alternatywne i stosunkowo tanie źródło ciepła. Z punktu widzenia domowników – miejsce emanujące klimatem i rodzinnym ciepłem. Jakkolwiek nie spojrzymy na domowy kominek, warto zadbać o jego odpowiednią izolację, nie tylko z troski o bezpieczeństwo Świętego Mikołaja. Z tą myślą powstały płyty z serii PAROC Fireplace Slab.

Ciepło, tanio i… bezpiecznie. PAROC prezentuje płytę do izolacji kominków [źródło: www.paroc.pl]
Ciepło, tanio i… bezpiecznie. PAROC prezentuje płytę do izolacji kominków [źródło: www.paroc.pl]

Wilgoć, wysokie temperatury, odkładająca się sadza. Połączenie tych trzech elementów na dłuższą metę może być zabójcze nie tylko dla naszego kominka, lecz także sąsiadujących konstrukcji ścian, stropów i dachów. Kominy dymowe i przewody spalinowe są narażone na bardzo wysokie temperatury, przez co wymagają zastosowania niepalnych, wysokotemperaturowych materiałów izolacyjnych o wysokiej wytrzymałości na ściskanie.

Reklama
oknonet.pl

 

Komin dymowy - izolacja
Komin dymowy – izolacja

Dzięki wysokiej gęstości (80 oraz 90 kg/m³), płyty kominkowe z wełny kamiennej PAROC Fireplace Slab z powodzeniem wytrzymują temperaturę stałą sięgającą nawet 550°C. Dzięki zastosowaniu pokrycia płyt wykonanego ze specjalnej folii aluminiowej rozwiązanie zapewnia skuteczną ochronę przed utrzymującą się w kominie wilgocią. Wytrzymała izolacja pozwala obniżyć temperaturę dymu i spalin, a co za tym idzie, niweluje różnice temperatur i chroni przewody kominowe przed korozją.
Niski współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie λ = 0,037 W/mK pozwala zatrzymać ciepło we wnętrzu, zwiększając komfort domowników i zmniejszając koszty ogrzewania domu jesienią i zimą.

płyta PAROC Fireplace Slab AL1 80
płyta PAROC Fireplace Slab AL1 80

źródło: www.paroc.pl

 

PAROC
ul. Gnieźnieńska 4,
Trzemeszno 62-240
Telefon: +48 61 468 21 90
Przejdź na stronę Paroc Polska
Email: [email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz