Reklama
https://warsawhvacexpo.com/

Grenton Day na Expo 2020 w Dubaju

Koniec roku 2021 r. jest dla spółki Grenton szczególnie ważny. Ostatni tydzień rozpoczynający się udziałem w Forum Polsko Arabskim w Dubaju został zwieńczony, organizowanym w Pawilonie Polskim na EXPO 2020, wyjątkowym wydarzeniem Grenton Day.

Grenton Day na Expo 2020 w Dubaju [źródło: www.grenton.pl]
Grenton Day na Expo 2020 w Dubaju [źródło: www.grenton.pl]

Grenton Day zorganizowany 9 grudnia odbył się dzięki wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu – PAIH oraz zespołowi Pawilonu Polskiego na Expo 2020 w Dubaju. Motywem przewodnim Grenton Day były trendy rozwojowe w obszarach smart home, smart city oraz smart living wspierające realizację regionalnych strategii infrastrukturalnych, w szczególności strategię rozwoju budownictwa mieszkaniowego.

Reklama
oknonet.pl

W trakcie tego spotkana omówiono, w jaki sposób System Smart Home Grenton adresuje potrzeby lokalnego rynku, między innymi:
• zarządzanie bilansem energetycznym domu,
• optymalizację zużycia wody w gospodarstwie domowym,
• zapewnienie komfortu codziennego życia mieszkańców domu,
• zarządzanie odpadami gospodarstwa domowego.

W tym wydarzeniu czynny udział wzięli także partnerzy Grenton: Al-Alameya Group z Arabii Saudyjskiej, Smart Tech for Devices z Kuwejtu, Chain4Energy z Polski oraz Skey Network z Estonii, a także zaproszeni eksperci.

Początki nie były łatwe, a decyzja o rozpoczęciu działalności na rynku bliskowschodnim, podjęta pod koniec 2018 r. nie była w tamtym czasie oczywista. Udział w targach Gitex w Dubaju w 2018 r. i prezentowane wówczas rozwiązania spotkały się z dużym zainteresowaniem potencjalnych partnerów biznesowych. – mówi Jacek Gzyl, CEO Grenton.

Działania spółki, wspierane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, zaowocowały podpisaniem w siedzibie PAIH w Dubaju pierwszego kontraktu z dystrybutorem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W kolejnych miesiącach zostały podpisane kolejne umowy — z dystrybutorami z Arabii Saudyjskiej (2019 r.) i z Kuwejtu (2020 r).
Ponad trzyletnia, nieprzerwana obecność spółki Grenton w regionie Zatoki Perskiej oraz pozyskani partnerzy biznesowi, realizujący własne projekty wykorzystujące rozwiązania smart home, pozwoliły na zwieńczenie tych działań wspomnianym na wstępie wydarzeniem.

źródło: grenton

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz