Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Wiceminister Jacek Bartmiński o energetyce odnawialnej

Wiceminister Jacek Bartmiński wziął udział w debacie „Go green, be eco! Energetyka odnawialna i niskoemisyjna w Polsce”, która poświęcona była aktualnej sytuacji na rynku OZE oraz wyzwaniom i perspektywom rozwoju tego sektora.

Wiceminister Jacek Bartmiński o energetyce odnawialnej
Wiceminister Jacek Bartmiński o energetyce odnawialnej

W grudniu 2023r. doszło do rewizji KPO i został stworzony nowy rozdział REPowerEU, w którym zwiększono środki na energetykę odnawialną, zwłaszcza morskich farm wiatrowych. O ile wcześniej na ten cel było przeznaczonych 3 mld 250 mln euro, to w tej chwili mamy do dyspozycji 4 mld 785 mln euro. To jest gigantyczna pula środków – powiedział wiceminister Jacek Bartmiński.

Dla Ministerstwa Aktywów Państwowych kwestie związane z transformacją energetyczną są istotne ze względu na nadzór nad spółkami energetycznymi, które realizują ważne projekty z tym związane.

Na debacie poruszono również tematy związane z offshore i onshore, czyli – morską i lądową energetyką wiatrową, których rozwój jest najbardziej perspektywiczny jeśli chodzi o Polskę. Zarówno offshore, jak i onshore mogą zapewnić, że polska gospodarka pozostanie konkurencyjna. Kluczowym kierunkiem transformacji energetycznej są także inwestycje w energię słoneczną i atomową.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz