Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Szukasz kolektorów słonecznych – postaw na jakość De Dietrich

Systemy solarne wykorzystywane do przygotowania ciepłej wody użytkowej cieszą się coraz większą popularnością. Zawdzięczają to niezawodności, wysokiej wydajności oraz przystępnej cenie. Wybierając kolektory słoneczne De Dietrich, możesz cieszyć się ciepłą wodą przez cały rok.

Szukasz kolektorów słonecznych – postaw na jakość De Dietrich
Szukasz kolektorów słonecznych – postaw na jakość De Dietrich

Dlaczego warto wybrać kolektory słoneczne do podgrzewania wody?

Promieniowanie słoneczne, jako darmowe źródło energii, przetwarzane jest przez systemy solarne na ciepło służące do podgrzania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Aby tak się stało, absorber, który umieszczony jest w kolektorze słonecznym, odbiera promienie słoneczne, zamienia je na ciepło, a następnie przekazuje je do czynnika grzewczego (zazwyczaj jest nim glikol propylenowy), który krąży w systemie rur miedzianych znajdujących się w panelach solarnych. Ogrzany glikol przepływa także przez wężownicę zasobnika, dzięki czemu przekazuje ciepło do wody użytkowej. W kolejnym etapie schłodzony czynnik grzewczy wraca do kolektora, a cały cykl rozpoczyna się ponownie.

Wykorzystywanie systemów solarnych umożliwia uzyskiwanie energii cieplnej zaspokajającej do 50 – 60% rocznego zapotrzebowania na c.w.u. i to za darmo. Co więcej, przez pół roku, czyli w miesiącach wiosenno-letnich, systemy solarne pracują jeszcze wydajniej, ponieważ są w stanie pokryć nawet 70 – 80% zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową miesięcznie.

Można je umieścić na różnych typach nieruchomości, od domów jednorodzinnych nowo budowanych i modernizowanych, po nieruchomości komercyjne. Montuje się je także na każdym rodzaju pokrycia dachu skośnego, jak i na dachu płaskim lub tarasie. Największą wydajność osiągają, gdy umiejscowi się je od strony południowej z uwagi na najlepsze nasłonecznienie.

Systemy solarne od De Dietrich – ciepła woda za darmo

Jako wiodący producent branży grzewczej, firma De Dietrich dostarcza produkty wysokiej jakości, które dzięki swojej niezawodności mogą służyć przez lata. Systemy Solarne De Dietrich projektowane są z myślą o szczególnych potrzebach inwestorów i specjalnych rozwiązaniach dedykowanych dla różnych typów nieruchomości.

Umożliwiają łatwy montaż dzięki wykorzystaniu dopasowanych systemów montażowych. Natomiast specjalnie zaprojektowana konstrukcja dodatkowo zapewnienia wieloletnie bezpieczne użytkowanie systemu.

Co więcej, systemy solarne doskonale współpracują z pompą ciepła oraz gazowym kotłem kondensacyjnym wpisując się w trend nowoczesnego, ekologicznego i ekonomicznego systemu ogrzewania domu. Przynoszą także znaczące oszczędności finansowe dzięki obniżeniu zużycia energii, a tym samym rachunków za prąd lub gaz.

Inisol UNO

Kolektory słoneczne Inisol SLIM z podgrzewaczami solarnymi Inisol BSL to rozwiązanie, które zaspokoi zapotrzebowanie każdego gospodarstwa domowego na ciepłą wodę użytkową. W aktualnej ofercie znajdują się m.in. systemy solarne Inisol Uno Slim dedykowane do dowolnego podgrzewacza solarnego oraz ze wspomaganiem hydraulicznym. Co więcej, w niektórych zestawach podgrzewacz solarny wyposażony jest w stację solarną z regulatorem SOL AEL zapewniającym inteligentną i w pełni autonomiczną regulację instalacji solarnej oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem. Umożliwia także sterowanie wspomaganiem elektrycznym lub przy pomocy innego generatora ciepła.

Marka De Dietrich znana jest ze swojego zaangażowania w rozwój nowoczesnych i ekologicznych technologii. Obok pomp ciepła i kondensacyjnych kotłów gazowych warto zwrócić także uwagę na innowacyjne systemy umożliwiające pozyskanie ciepłej wody. Dzięki nowoczesnym systemom solarnym inwestorzy mogą produkować darmową energię do podgrzewania wody, a jednocześnie aktywnie niwelować swój ślad węglowy.

BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
ul. Północna 15-19
54-105 Wrocław

WWW: www.dedietrich.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz