Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Nowa generacja komercyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących firmy Panasonic

Panasonic Heating & Cooling Solutions jest zaangażowany w dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań grzewczych i chłodzących do zastosowań komercyjnych, zapewniających maksymalną wydajność.

Nowa generacja komercyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących firmy Panasonic
Nowa generacja komercyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących firmy Panasonic

 

Big PACi NX o mocy 20-25 kW i rozdzielny przewód wysokociśnieniowy

Panasonic poszerzył swoją serię PACi NX o urządzenia Big PACi NX o mocy od 20,0 do 25,0 kW. Kompaktowa obudowa urządzeń sprawia, że idealnie sprawdzą się one w komercyjnych i przemysłowych zastosowaniach o ograniczonej przestrzeni. Zastosowane 3-przewodowe połączenie zasilania i komunikacji jest atutem przy projektach modernizacyjnych. Seria posiada jednowentylatorową konstrukcję w pełnym zakresie wydajności od 2,5 kW do 25 kW z maksymalną długością orurowania nawet do 100 m dla wybranych jednostek.

Dodatkowo, nowa wewnętrzna jednostka o wysokim ciśnieniu statycznym będzie dostępna od jesieni 2024. Ta modułowa jednostka kanałowa jest zaprojektowana w sposób ułatwiający instalację i wyposażona jest w technologię Panasonic nanoe™ X Mark 3, która zapewnia czystsze powietrze w pomieszczeniach skutecznie neutralizując zanieczyszczenia, wirusy, bakterie i nieprzyjemne zapachy.

Poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach

Panasonic oferuje szereg rozwiązań mających na celu poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach komercyjnych. Oprócz autorskiej technologii oczyszczania powietrza nanoe™ X, Panasonic prezentuje swoją gamę rekuperatorów z odzyskiem energii, w tym zaawansowany rekuperator ERV ZY. Gama ta oferuje rozbudowaną serię 9 modeli o wydajności do 2.000m³/h i maksymalnym zewnętrznym ciśnieniem statycznym (ESP) do 150 Pa, co umożliwia elastyczną instalację. Posiada również standardowo wbudowany filtr klasy F7.

Seria HRPT Panasonic dla systemów VRF to jej nowe rozwiązanie ERV z wymiennikiem DX. Seria HPRT jest specjalnie zaprojektowana dla dwururowych systemów ECOi (VRF), odpowiednia dla zastosowań komercyjnych lub w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, oferująca bardzo efektywny odzysk ciepła do 86,6%. Jest to idealne rozwiązanie, aby osiągnąć najwyższą certyfikację energetyczną budynków. Seria oferuje 2 typy wymienników ciepła z polipropylenu oraz możliwość połączenia po protokole Modbus.

Panasonic wprowadza nowe zestawy do połączenia centrali wentylacyjnych (AHU) z systemami mini ECOi. Charakteryzuje się oszczędnością miejsca dzięki kompaktowym wymiarom oraz trwałą obudową IP65. Umożliwia precyzyjne sterowanie za pomocą przetwornika ciśnienia i bezpośredniej komunikacji Modbus bez dodatkowych interfejsów.

Nowy filtr przeciw zanieczyszczeniom powietrza od Panasonic to dodatkowa opcja zaprojektowana dla adaptacyjnej kanałowej jednostki wewnętrznej Panasonic. Nowe rozwiązanie filtruje określone typy zanieczyszczeń, tj. dwutlenek azotu (NO2), tlenki azotu (NOX) i ozon (O3), które często przedostają się do wnętrz wraz z zanieczyszczonym powietrzem zewnętrznym. Filtr jest idealnym rozwiązaniem do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach w obszarach miejskich.

Jednostki kondensacyjne o mocy 20HP do systemów łańcucha chłodniczego

Panasonic z dumą prezentuje kolejny krok w technologii R744, w postaci nowych agregatów skraplających o mocy 20 HP przeznaczonych dla chłodnictwa nisko i średniotemperaturowego. Nowa jednostka uzupełnia istniejącą gamę systemów 2HP, 4HP i 10HP i pozwala na rozwiązanie dopasowane do szerszego zakresu zastosowań komercyjnych. Te nowoczesne jednostki zostały zaprojektowane w celu zrewolucjonizowania standardów branżowych i rozwiązania problemów środowiskowych poprzez zastąpienie czynników chłodniczych, takich jak R404a, który ma współczynnik potencjału globalnego ocieplenia (GWP) wynoszący 3922, w przeciwieństwie do R744, który ma GWP równy zaledwie 1. Dzięki temu jest to bardziej zrównoważone rozwiązanie.

Te jednostki charakteryzują się dużą elastycznością w montażu z maksymalną długością orurowania do 100 metrów. Dodatkowo posiadają kompaktowe wymiary, zajmując zaledwie 1,6 m2 powierzchni, co redukuje potrzebę większych przestrzeni technicznych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz