Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

W jaki sposób czyścić panele solarne?

Coraz chętniej wybierane przez inwestorów instalacje solarne są bez wątpienia przyszłością energetyki w domach jednorodzinnych i nie tylko.

W jaki sposób czyścić panele solarne?
W jaki sposób czyścić panele solarne? [Źródło: kaercher.com]

W jaki sposób zadbać o panele solarne na dachu tak, aby ich nie uszkodzić, a skutecznie oczyścić z zabrudzeń, by mogły pracować wydajnie?

Niemiecki producent sprzętu czyszczącego – Karcher ma na to nowy patent. Zestaw akcesoriów, który pozwoli czyścić wydajnie i bezpiecznie nie tylko panele solarne, ale też elewacje budynków, jak i wysoko położone okna.

Nowe zestawy szczotek, lanc i złączy pozwalają na zapewnienie optymalnej czystości i stu procent bezpieczeństwa czyszczonej powierzchni. Elementy, z których można skompletować indywidualny zestaw, są kompatybilne z urządzeniami wysokociśnieniowymi Karcher zarówno HD jak i HDS (czyli z podgrzewaniem, jak i bez podgrzewania wody).

„Sercem” tego systemu jest głowica – napęd, na który możemy zakładać trzy rodzaje szczotek (miękkie, średnie i twarde) w zależności od tego, jaką powierzchnię chcemy wyczyścić. Dla paneli solarnych odpowiednie będą niebieskie, czyli miękkie szczotki.

Woda jest podawana na całej długości szczotek, dzięki systemowi dysz rozmieszczonych na listwie. Zapewnia to doskonały efekt w krótkim czasie.

Aby dokładnie oczyścić panele solarne przydatne będzie również złącze Vario. Jest to dodatek do czyszczenia paneli słonecznych. Dzięki stałemu kątowi możliwe jest sterowanie kierunkiem szczotki poprzez obracanie lancy. Łatwiej jest też dzięki złączu wyczyścić krawędzie.

Nowe lance teleskopowe są teraz 10 razy sztywniejsze i bardziej ergonomiczne. System Anti-Spin uniemożliwiający obracanie sekcji lancy gwarantuje lepszą kontrolę nad wykonywaną pracą. Lance umożliwiają także odkurzanie na dużej wysokości, co jest wyjątkowo przydatne, gdy chcemy usunąć jakieś luźne zabrudzenia z dachu.

System jest w pełni uniwersalny, co oznacza, że jedna lanca pozwala wykonywać wiele zadań czyszczących: czyszczenie wysokociśnieniowe, czyszczenie szczotkami (średnie ciśnienie wody), czyszczenie samą wodą, a nawet odkurzanie.

Źródło: kaercher.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz