Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

TAURON wspiera dobre nawyki energetyczne

Blisko 1730 kilowatogodzin prądu rocznie zużywają średnio mieszkańcy dużych polskich miast, a ponad 60 procent klientów TAURONA nie przekracza rocznie zużycia 2000 kilowatogodzin prądu -  wynika z danych energetycznego lidera. W ramach nowej kampanii TAURON uruchomił kalkulator online, dzięki któremu każdy może porównać swoje zużycie prądu ze średnim zużyciem w swojej miejscowości i w innych regionach.

TAURON wspiera dobre nawyki energetyczne

TAURON od lat wspiera dobre nawyki energetyczne domach i miejscach pracy. Stosując te zasady można podreperować rodzinny budżet, ale też mądrze dopełnić korzyści wynikające z rządowej Tarczy Solidarnościowej. Dzięki temu mechanizmowi blisko 3 miliony naszych klientów zapłaci w tym roku za prąd wyłącznie po cenach zamrożonychokoło 2 miliony klientów skorzysta dodatkowo z ograniczonych cen po przekroczeniu przyznanych limitówPaweł Szczeszekprezes Grupy TAURON.

Zapotrzebowanie energetyczne poszczególnych gospodarstw domowych różni się w wielu aspektach, ale jak podkreślają eksperci TAURONA najważniejsze pozostaje dążenie do efektywnego wykorzystywania energii elektrycznej z korzyścią dla domowego budżetu i środowiska naturalnego.

Płać mniej za prąd!

Nowy kalkulator online na blogu lepiej.tauron.pl/kalkulator to narzędzie uświadamiające, w jakim stopniu gospodarstwo zużywa energię w porównaniu do innych i w zamyśle motywuje do oszczędności.

Już ponad 1,4 mln odsłon mają nasze strony internetowe na temat oszczędności na rachunkach za prąd. Oferujemy technologie produkcji prądu ze słońca i efektywniejszego ogrzewania, które generują długofalowe oszczędności dla domu, ale też jako marka odpowiedzialna społecznie zwracamy uwagę konsumentów na efektywne korzystanie energii elektrycznej Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

Porównanie domowego zużycia energii elektrycznej z gospodarstwami w okolicy może dodatkowo stymulować do bardziej świadomego i optymalnego korzystania z energii elektrycznej.

Zielony Zwrot w domu

Jeżeli zużycie prądu w gospodarstwie domowym jest wysokie, warto się również skontaktować ze swoim sprzedawcą prądu i dowiedzieć się, jaka metoda rozliczania będzie optymalna dla preferencji mieszkańców. Zużycie energii elektrycznej można rozliczać u swojego dostawy na podstawie wystawionych przez niego szacunkowych prognoz lub na podstawie bieżącej konsumpcji energii.

W każdym momencie można zawnioskować do swojego dostawcy energii elektrycznej o zwiększenie prognoz lub poprzez zmianę swojego rozliczenia  z prognozowanego na rzeczywiste, czyli na system rozliczania oparty o realne, cykliczne odczyty licznika. 

Ważne oświadczenie

Eksperci TAURONA przypominają również, że klienci, którzy zużywają więcej energii elektrycznej i są uprawnieni do skorzystania z podwyższonych limitów zużycia do zamrożenia cen tj. 2600 kWh lub 3000 kWh, muszą założyć specjalne oświadczenia i mają na to czas do 30 czerwca br. 

W tej grupie znajdują się m.in. gospodarstwa domowe, w których zamieszkują osoby z niepełnosprawnością, klienci, którzy posiadają Kartę Dużej Rodziny i rolnicy. Najwygodniejszą dla klienta metodą złożenia oświadczenia jest Internet i aplikacja mObywatel.

Źródło: tauron.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz