Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

TAURON posadził 800 tysięcy drzew

Blisko 800 tysięcy drzew na ponad 120 hektarach posadził TAURON na terenie Górnego i Dolnego Śląska oraz w Małopolsce i na Opolszczyźnie. W tym roku firma planuje przekroczyć 1,6 mln nasadzeń nowych drzew. Według ekspertów taka liczba drzew może pochłonąć rocznie emisję z ponad 3,2 mln gospodarstw domowych.

TAURON posadził 800 tysięcy drzew
TAURON posadził 800 tysięcy drzew

TAURON sukcesywnie redukuje emisyjność aktywów wytwórczych, jednocześnie zwiększając produkcję zielonej energii. Grupa buduje obecnie trzy kolejne farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 200 MW i pięć farm wiatrowych o mocy ponad 160 MW.

 

Stawiamy na energię ze źródeł odnawialnych i wspieramy redukcję śladu węglowego. Jednocześnie angażujemy się w działania wspierające środowisko naturalne regionów, w których mieszkają nasi klienci, zarówno poprzez działalność edukacyjną, jak i poprzez rozbudowę zielonego portfolio produktowego – mówi Mariusz Purat, prezes zarządu TAURON Sprzedaż. – Odpowiadamy na rosnące zainteresowanie energią ze źródeł odnawialnych, a dodatkowo nasi klienci mogą przyczyniać się do powiększania nowego drzewostanu. Szacujemy, że w tym roku przekroczymy już 1,6 mln nasadzeń nowych drzew – dodaje prezes TAURON Sprzedaż.

Nowe drzewa posadzono na terenie czterech województw w nadleśnictwach Dąbrowa Tarnowska, Miechów, Koszęcin, Olesno, Głogów i Lądek-Zdrój. W wyniku sukcesywnych zalesień lasy wzbogaciły się o nowe sosny, dęby, buki, świerki, jawory, olchy i modrzewie. Łączna powierzchnia młodego lasu przekroczyła już 120 hektarów, a więc wielkość odpowiadającą 170 boiskom piłkarskim.

Lasy mogą więcej

Zalesienia realizowane są w ramach projektu prowadzonego przez Lasy Państwowe, którego celem jest zwiększenie absorbcji dwutlenku węgla z atmosfery przez lasy poprzez modyfikację standardowej gospodarki leśnej. Dzięki takiemu działaniu dany fragment lasu może pochłonąć jeszcze więcej dwutlenku węgla niż już to robi.

Projekt zakłada prowadzenie ukierunkowanych działań i zabiegów leśnych m.in. poprzez wprowadzenie młodego pokolenia lasu pod osłoną starych drzew, zróżnicowanie gatunków drzew liściastych, wprowadzenie runa i podszycia, a także odtwarzanie terenów podmokłych.

Kolejne drzewa

W odnowienie lasów klienci TAURONA angażują się poprzez korzystanie z produktu TAURONA pod nazwą Prąd EKO + Las. W ramach tej oferty, każdy klient przyczynia się nie tylko do posadzenia kolejnych drzew, ale i może kupować energię pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł. Z oferty mogą skorzystać zarówno osoby indywidualne, jak również firmy z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.

Opinia eksperta:

Drzewa razem z Lasami Państwowymi najczęściej sadzimy jesienią, gdy klimat w Polsce najbardziej sprzyja prowadzeniu nasadzeń. Są to młode sosny, dęby, buki, świerki, jawory, olchy i modrzewie. Po każdej akcji sadzenia drzew wysyłamy do klienta maila z informacją, gdzie będzie rosło drzewo lub drzewa, do których posadzenia się przyczynił – mówi Adam Bugiel, ekspert zespołu rozwoju usług w TAURON Sprzedaż.

Więcej ciekawostek o lasach i ekologii na blogu lepiej.tauron.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz