Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Taconova zwiększa moce produkcyjne w Czechach

Szwajcarska firma Taconova Group AG jest częścią amerykańskiej TACO Family of Companies. Główny europejski zakład produkcyjny od 1996 r znajduje się w Velešínie w południowych Czechach. W kwietniu w pobliskim Garbe Park w Boršovie otwarta została druga fabryka z zapleczem magazynowym.

Taconova zwiększa moce produkcyjne w Czechach
Taconova zwiększa moce produkcyjne w Czechach

Taconova jest  producentem innowacyjnych rozwiązań dla systemów grzewczych, hydraulicznych i solarnych w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Dzięki ponad 60-letniemu doświadczeniu w dziedzinie inteligentnych technologii instalacyjnych, firma oferuje wysokowydajne produkty, umożliwiające szczególnie efektywne wykorzystanie i dystrybucję energii. Główne obszary specjalizacji to równoważenie hydrauliczne, armatura, pompy obiegowe, ogrzewanie płaszczyznowe i technika systemowa.

Szybsze dostawy, mniejszy ślad węglowy

Wraz z rosnącymi wymaganiami w zakresie zrównoważonego rozwoju i efektywnego zarządzania energią w sektorze prywatnym i komercyjnym oraz coraz większym popytem na rozwiązania wpisującem się w koncepcję zielonej energii, Taconova ciągle inwestuje w nowe zakłady produkcyjne oraz automatyzację i cyfryzację procesów produkcyjnych. Jej główny europejski zakład produkcyjny, Taconova Production s.r.o. od 1996 roku znajduje się w Velešínie w południowych Czechach, a druga fabryka z zapleczem magazynowym została otwarta w kwietniu w pobliskim Garbe Park w Boršovie. „Zakład będzie produkował wysokowydajne pompy do systemów grzewczych, chłodniczych i solarnych, a także modułowe węzły cieplne, które zapewniają ciepłą wodę użytkową i ogrzewanie budynków” – mówi Ralph Seewald, Dyrektor Zarządzający TACO Europe. Przewiduje się również utworzenie dużego europejskiego centrum dystrybucyjnego. Dzięki integracji produkcji z dystrybucją, łańcuch logistyczny zostanie usprawniony, co pozwoli na szybszą dostawę wytworzonych produktów i pomoże zmniejszyć ślad węglowy. Oprócz krajów europejskich, część produkcji trafi również na rynek amerykański.

Zrównoważone rozwiązana i oszczędność energii „Taconova wybrała strefę przemysłową na obrzeżach Boršova ze względu na doskonałą dostępność komunikacyjną. Znajduje się ona w pobliżu autostrady D3, a także granicy austriackiej i niemieckiej oraz niedaleko drugiego zakładu w Velešínie: – wyjaśnia Martin Marek, Dyrektor Zarządzający Taconova Production s.r.o.

Innym ważnym czynnikiem w procesie decyzyjnym było to, że deweloper nieruchomości Garbe przewidywał wprowadzenie zrównoważonych rozwiązań i maksymalne oszczędności energii, co miało wpływ na ogólne koszty operacyjne. Zielone fasady, ogrzewanie oparte na pompach ciepła i panele słoneczne stanowią kluczowe zalety nowego budynku.

Po podjęciu decyzji o współpracy z Garbe, realizacja projektu przebiegała bardzo szybko: Od podpisania umowy do przekazania lokalu minęło zaledwie jedenaście miesięcy, a już miesiąc później ruszyła produkcja. Nowa lokalizacja zajmuje powierzchnię 9266 m². W dwukondygnacyjnym budynku mieści się strefa produkcyjna (5170 m²), magazynowa (4096 m²) i część biurowo-usługowa (1262 m².).

Stopniowy wzrost produkcji

Ceremonia otwarcia i rozpoczęcia produkcji w nowym zakładzie Taconova odbyła się 17 kwietnia 2024 roku. W najbliższych latach całkowita wielkość produkcji będzie stopniowo zwiększana zgodnie z przyjętym planem. „Wierzymy, że inwestycja w zakład produkcyjny w Boršovie jest właściwym i obiecującym krokiem w celu wzmocnienia pozycji rynkowej Taco w Europie i zapewnienia długoterminowego wzrostu” – mówi Cheryl Merchant, CEO Taco Family of Companies.

Taconova

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz