Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Wodorową mobilność w Czechach ze wsparciem Hyundaia

Hyundai poinformował o podpisaniu protokołu ustaleń z podmiotami publicznymi i prywatnymi z Korei i Czech, aby wesprzeć tworzenie ekosystemu mobilności wodorowej w Czechach. Pomoże też w stworzeniu infrastruktury w celu zwiększenia dostaw energii wodorowej i rozwinięcia mobilności w Czechach, które zamierzają wprowadzić do 2030 roku na rynek 50 000 pojazdów napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Wodorową mobilność w Czechach ze wsparciem Hyundaia [źródło: orpa.pl]
Wodorową mobilność w Czechach ze wsparciem Hyundaia [źródło: orpa.pl]

W porozumieniu dla obu stron wodór odgrywa kluczową rolę w zmianie paradygmatu na przyjazne dla środowiska, niezawodne i opłacalne ekonomicznie źródło energii.Hyundai Motor będzie wspierać dostawy i rozwój systemów ogniw paliwowych, napędzać wymianę informacji na temat przemysłu wodorowego, tworzyć infrastrukturę dystrybucji i stacji ładowania wodoru oraz rozwijać i prezentować technologie produkcji wodoru.

Producent oczekuje, ze protokół ustaleń pomoże przyspieszyć tworzenie ekosystemu wodorowego w Czechach, prowadząc współpracę w całym procesie i łańcuchu wartości przemysłu wodorowego. Firma będzie dzielić się swoją wiedzą i spostrzeżeniami z budowy i eksploatacji stacji tankowania wodoru w Korei oraz będzie wspierać technologie związane ze stacjami we współpracy z H2KOREA.

Stowarzyszenia i firmy uczestniczące w porozumieniu to m.in. Hydrogen Technology Platform, H2KOREA, Hyundai Glovis Co., Grupa Zebra, ORLEN Unipetrol oraz Spolchemie. Zgodziły się one na przeprowadzenie wspólnych studiów wykonalności dla rozwoju technologii i projektów pokazowych do produkcji wodoru z wykorzystaniem niskoemisyjnych źródeł energii. Hyundai Glovis będzie wspierał logistykę, w tym dystrybucję pomiędzy dostawcami wodoru i stacjami tankowania oraz transport części do pojazdów użytkowych i sprzętu montażowego.

Przemysł motoryzacyjny jest podstawową działalnością kraju, dlatego Czechy przyspieszają przejście na mobilność przyjazną dla środowiska. Wprowadzono Krajowy Plan Działań na rzecz Czystej Mobilności w 2020 roku. Z kolei do roku 2030 Czechy zamierzają wprowadzić aż 50 000 pojazdów napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi na podstawie rządowego planu wspierania przemysłu wodorowego w ramach długoterminowego harmonogramu działań do 2050 roku.

źródło: orpa.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz