Reklama
https://homecomfort.com.pl/

System Smart Home w apartamentach nowego partnera Fibaro – firmy Allcon

Atrium Oliva to kolejna inwestycja budowana w Gdańsku przez nowego partnera FIBARO, firmę ALLCON. 30-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości pozwala dobrze przewidywać zmieniające się wymagania klientów i stawiać na pierwszym miejscu ich potrzeby. Nie bez powodu ALLCON to zdobywca wielu nagród, w tym nagrody European Property Awards 2022-2023, a także wyróżnienia FIVE STAR.

System Smart Home w apartamentach nowego partnera Fibaro – firmy Allcon
System Smart Home w apartamentach nowego partnera Fibaro – firmy Allcon [źródło: www.fibaro.com]

Przy budowie Atrium Oliva inwestorowi towarzyszyło podobne podejście – 5 nowoczesnych budynków miało być wyjątkowym miejscem na mapie Gdańska. Kameralne osiedle zlokalizowane w jednej z najstarszych dzielnic miasta przyciąga spokojem. Bliskość lasu, uniwersytetu i zabytków czyni je idealną propozycją zarówno dla rodzin jak i singli i seniorów.

Na uwagę zasługuje nie tylko dobrze zaprojektowane wspólne patio, pełne zróżnicowanej roślinności, wygodne podziemne parkingi czy same apartamenty – jasne, wysokie i o przemyślanych układach. Wyjątkowe jest to, że projektanci wzięli na warsztat również wygodę przyszłych mieszkańców – wykorzystano najlepsze materiały i technologie przyjazne dla środowiska. Wewnątrz budynku zastosowano z kolei innowacje, które będą ułatwiały codzienne życie.

Wysoki standard inwestycji potwierdza uzyskany przez Atrium Oliva prestiżowy certyfikat BREEAM. BREEAM to ogólnoświatowy standard badania i oceny inwestycji oraz jej wpływu na mieszkańców i środowisko naturalne zarządzanie projektem inwestycji oraz procesem budowy. Do przyznania certyfikatu niezbędna jest ocena takich czynników jak m.in.: właściwości materiałów wykorzystanych do budowy i wykończenia budynku, komfort jego użytkowania, poziom zużycia energii, ekologia i sposób zagospodarowania terenu wokół budynku czy innowacyjność inwestycji.

 

1 2

 

Jednym z takich elementów jest instalowany w każdym apartamencie system smart home FIBARO. Dzięki niemu mieszkańcy mogą nie tylko korzystać z ogrzewania ustawiając wygodne harmonogramy, ale także zdalnie regulować temperaturę w domu. Pozwala na to głowica termostatyczna The Heat Controller. Wygodny termostat MCO Home umożliwia stałą kontrolę wydatków i ułatwia oszczędzanie. W pakiecie jest również Flood Sensor – niewielki czujnik zalania, o minimalistycznym kształcie, który umieszczony w pobliżu pralki, zmywarki czy pod kuchennym zlewem natychmiast wykrywa zalanie. Dzięki modułowi sterującemu zaworem wody odcięty zostanie jej dopływ, co zminimalizuje skutki awarii. Całością sprzętów steruje centrala Home Center 3 Lite, a właściciel mieszkania może obsługiwać system z poziomu smartfona czy tabletu za pomocą aplikacji Yubii, z dowolnego miejsca na świecie.

 

atrium oliwa

źródło: www.fibaro.com

FIBAR GROUP S.A.
ul. Serdeczna 3
62-081 Wysogotowo
[email protected]
+48 722 030 880
www.fibaro.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz