Reklama
https://h2poland.com.pl/

Technika Ochsner

Wymagania klientów odnoszące się do nowoczesnego systemu grzewczego rosną, dlatego oprócz podstawowych funkcji, takich jak ogrzewanie, chłodzenie (na życzenie) i produkcja CWU rozwiązania OCHSNER umożliwiają także ogrzewanie basenu, integrację instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła, połączenie z internetem, połączenie z systemem sterowania budynku, tryb biwalentny z innymi wytwornicami ciepła i wiele innych. Umożliwia to nowoczesny system sterowania OCHSNER.

Technika Ochsner
Technika Ochsner

OCHSNER jest SmartGrid ready

Reklama
oknonet.pl

Dzięki funkcji SmartGrid w przyszłości będzie można korzystać z tańszych taryf energii elektrycznej przeznaczonej do zasilania pomp ciepła. Sieci SmartGrid kompensują wartości szczytowe, pompy ciepła z funkcją SmartGrid włączają się, gdy nadmiar energii elektrycznej jest dostępny w korzystnej cenie i magazynują tę energię w postaci ciepłej wody.

Smart Home OCHSNER

2 1

Pompy ciepła OCHSNER można w każdej chwili zintegrować z inteligentnymi systemami domowymi (Smart Home) za pośrednictwem systemu sterowania budynku bądź interfejsu SmartGrid. Poza tym na życzenie istnieje możliwość sterowania pompą ciepła za pomocą komputera, tabletu lub smartfona z domu lub każdego zakątka świata!

Silent Mode

W trybie Silent Mode prędkość obrotowa wentylatora jest obniżana w zależności od temperatury zewnętrznej powietrza zgodnie ze stałą funkcją proporcjonalną. Dlatego na przykład w lecie w trakcie produkcji CWU lub ogrzewania basenu emisja hałasu, która i tak jest bardzo niska w normalnym trybie pracy, jest jeszcze bardziej obniżana. Funkcja ta jest standardowo stosowana przez firmę OCHSNER w serii GMLW.

OCHSNER jest ErP ready

Wszystkie pompy ciepła i zasobniki marki OCHSNER spełniają obowiązkowe wymagania związane z etykietą energetyczną w myśl dyrektywy w sprawie ekoprojektu. Etykieta energetyczna zawiera informacje dotyczące efektywności nowych wytwornic ciepła – pompy ciepła OCHSNER pozwalają uzyskać wskaźniki, których nie zapewnia żaden inny system grzewczy.

Realizacja ogrzewania

Systemy pomp ciepła OCHSNER umożliwiają niezawodną realizację przyszłościowego systemu grzewczego (na życzenie z chłodzeniem aktywnym) wykorzystującego źródło ciepła, które nigdy się nie wyczerpie i zawsze pozostaje w gotowości. Dobre samopoczucie i jakość życia to dobra bezcenne.

System grzewczy z pompą ciepła składa się ze źródła ciepła (woda, ciepło geotermalne lub powietrze), pompy ciepła oraz systemu wykorzystania ciepła (np. ogrzewania podłogowego).

Aby zapewnić niezawodną eksploatację i wysokie współczynniki wydajności (roczny współczynnik sprawności), wszystkie elementy instalacji muszą być optymalnie do siebie dostosowane. Dlatego firma OCHSNER projektuje kompletne systemy grzewcze z pompami ciepła. Nasi partnerzy systemowi chętnie udzielą kompetentnych porad i fachowo zainstalują zakupioną instalację. OCHSNER gwarantuje bezpieczeństwo i nie daje obietnic bez pokrycia.

Realizacja ogrzewania / chłodzenia

Każdego roku letnie fale upałów utrudniają nam życie, dni z temperaturą przekraczającą 30°C występują coraz częściej.

Zapotrzebowanie na chłodzenie w gospodarstwach domowych jest coraz większe. Z badań przeprowadzanych na terenie UE wynika, że zapotrzebowanie to jest większe niż zapotrzebowanie na ogrzewanie. Systemy klimatyzacji w samochodach i w wielu biurach stały się czymś oczywistym i nikt nie chce rezygnować z tego komfortu.

Warto przemyśleć zastosowanie takich rozwiązań we własnym domu, bo przecież właśnie w nim spędzamy dużą część naszego życia. Na życzenie pompy ciepła OCHSNER są dostępne z dodatkową funkcją chłodzenia współpracującą z każdym źródłem ciepła.

OCHSNER TRONIC SMART

3

Nowy system regulacji OCHSNER TRONIC SMART stanowi nowy centralny pulpit sterowniczy pompy ciepła – działa w sposób inteligentny, zapewniając najwyższą efektywność, stałe bezpieczeństwo eksploatacji i cichą pracę. Sterowanie pompą ciepła za pomocą aplikacji OCHSNER jest genialnie proste.

WIĘKSZY KOMFORT ZAPEWNIA WIĘCEJ SATYSFAKCJI

OCHSNER TRONIC SMART spełnia wszystkie obecne i przyszłe wymagania i nadaje się do bezpośredniej integracji z całościowymi koncepcjami automatyki budynkowej. System jest niezmiernie łatwy w konfiguracji i obsłudze, na życzenie przez smartfon lub inne urządzenia przenośne z poziomu aplikacji OCHSNER. Rezultat – wyższy komfort mieszkania, bardziej indywidualne funkcje sterowania klimatem pomieszczeń i większe zadowolenie klientów. Podstawowe funkcje, takie jak bieżący status pompy ciepła, obieg grzewczy, programator czasowy, temperatury ciepłej wody, bieżące dane pogodowe i prognoza pogody, są prezentowane w zrozumiałej i wygodnej formie na graficznym interfejsie użytkownika.

PRZEKONUJĄCA PREMIERA

Efekt wieloletniej pracy rozwojowej jest przekonujący – opracowany w całości własnymi siłami elektroniczny system regulacji OCHSNER jest nie tylko idealnie dostosowany do wymagań pomp ciepła, lecz równocześnie zapewnia również możliwości inteligentnej interakcji i komunikacji – od integracji z siecią budynku po zewnętrzne interfejsy. Jeszcze nigdy integracja pomp ciepła OCHSNER z systemami zarządzania energią, rozwiązaniami Smart Home czy też systemem sterowania budynku nie była tak łatwa. Pompy ciepła można bez trudu łączyć z czujnikami i siłownikami. Czujniki pokojowe i zewnętrzne obsługujące standard sieci bezprzewodowej EnOcean radzą sobie również bez przewodów sterowniczych i można je instalować bez konieczności przeprowadzania remontu – idealne rozwiązanie w szczególności do istniejących budynków.

ZRÓWNOWAŻONA POPRAWA EFEKTYWNOŚCI

OTS przysparza korzyści również pod względem efektywności. Optymalizacje czasu pracy pomp ciepła, regulacja prędkości obrotowej pomp obiegowych i stopniowe włączanie dodatkowego ogrzewania elektrycznego przekładają się na niższe koszty eksploatacji. Koszty są redukowane, natomiast możliwości działania są coraz większe. Monitorowanie bieżącego stanu czujników w połączeniu z ciągłym obliczaniem wymaganych wartości podnosi niezawodność działania i efektywność obiegu chłodniczego. Nowością jest możliwość równoczesnego ogrzewania i chłodzenia także w przypadku połączenia kaskadowego.

PO PROSTU PRZEMYŚLANA – APLIKACJA OCHSNER

Nowatorska jest też koncepcja obsługi systemu regulacji: aplikacja OCHSNER stanowi pomysłową symbiozę życzeń „generacji smartfonów” i sprawdzonej koncepcji obsługi dotychczasowych regulatorów. Przenośny sterownik jest intuicyjny i zapewnia użytkownikowi pompy ciepła całkowitą swobodę: od rozwiązania opartego na chmurze, z którego można korzystać z dowolnego miejsca, po możliwość sterowania pompą ciepła z poziomu aplikacji w domowej sieci Wi-Fi – także bez zewnętrznego połączenia z internetem. Podłączenie pompy ciepła do internetu zapewnia liczne korzyści – od regularnej aktualizacji oprogramowania po bezpośredni dostęp dla serwisu OCHSNER. Obecnie na życzenie dostępne są znacznie bardziej rozszerzone funkcje zdalnej diagnostyki.

4 1

Manager klimatu pomieszczeń OTE

Najnowocześniejsza technologia sterowania zapewnia najwyższy poziom komfortu, maksymalną efektywność energetyczną i maksymalne bezpieczeństwo eksploatacji.

Terminal pokojowy OCHSNER z ekranem dotykowym w technologii pojemnościowej

 • Umożliwia sterowanie całym systemem pompy ciepła budynku
 • Steruje wszystkimi dostępnymi wytwornicami i odbiornikami, takimi jak regulatory temperatury, instalacje, pompa ciepła, rozdzielniki ciepła
 • Zrozumiały wyświetlacz z ekranem dotykowym do montażu ściennego

– Łatwe w obsłudze, zrozumiałe menu ułatwia sterowanie komponentami

– Ponadczasowe, eleganckie wzornictwo

– Pojemnościowy ekran dotykowy – taki jak w smartfonach lub tabletach

 • Współpraca z siecią LAN i internetem

5 1

Łatwa obsługa metodą dialogową

 • w pełni graficzny ekran z wyświetlaczem tekstowym
 • najłatwiejsza obsługa – tylko dwa przyciski obsługowe z prostą, logiczną strukturą menu
 • jeszcze większa wygoda i efektywność przygotowywania ciepłej wody dzięki nowoczesnej, adaptacyjnej regulacji produkcji ciepłej wody użytkowej
 • najwyższe bezpieczeństwo eksploatacji pompy ciepła dzięki zarządzaniu bezpieczeństwem
 • w standardzie możliwość monitorowania strumienia przepływu i ewidencja ilości ciepła do obliczeń w myśl programu zachęt rynkowych
 • najłatwiejsze uruchomienie z pomocą asystenta uruchomienia

Opcjonalnie:

 • terminal pokojowy OCHSNER z ekranem dotykowym (pojemnościowym) i zintegrowanym serwerem web2com oraz aplikacją do smartfonów lub tabletów obsługujących internet
 • technika zdalnego sterowania przez internet web2com pozwalająca na dostęp z każdego zakątka świata

Wyświetlacz tekstowy umożliwia łatwą nawigację w menu. Dzięki grafice system jest łatwy do zrozumienia.

Sterownik OTE steruje nie tylko funkcjami specjalnymi pompy ciepła, lecz na życzenie również produkcją CWU, trybem chłodzenia i maks. 16 obiegami użytkowymi (ogrzewanie / chłodzenie). Można również sterować dodatkowymi wytwornicami ciepła, takimi jak kotły grzewcze (moduł dodatkowy) i instalacje solarne.

OCHSNER SP. Z O.O.

Pod Fortem 19
31-302 Kraków
tel. +48 608 634 439
+48 662 107692
[email protected]
OCHSNER Polska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz