Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

System akumulacyjny SOLAX – czwarta generacja falowników hybrydowych od GBC Solino sro

Firmy Solax Power posiada ponad 10-lenite doświadczenie w falownikach fotowoltaicznych, a od ponad 8 lat zajmuje się rozwojem falowników hybrydowych. We współpracy z Zejiang University, wiodącą chińską „Doliną Krzemową”, firma zaprezentowała czwartą generację falowników hybrydowych przeznaczonych do przechowywania energii elektrycznej w akumulatorach. Zastosowanie systemu akumulacyjnego SolaX serii G4 wraz z pompą ciepła i modułem zasilającym „Adapter box” to świetne rozwiązanie w zakresie ekonomicznego ogrzewania.

System akumulacyjny SOLAX - czwarta generacja falowników hybrydowych od GBC Solino sro [źródło: gbc-solino.cz]
System akumulacyjny SOLAX - czwarta generacja falowników hybrydowych od GBC Solino sro [źródło: gbc-solino.cz]

System akumulacyjny SOLAX

Falownik SolaX G4 posiada przekaźnik wyjściowy do sygnalizacji nadmiaru energii. Pomaga to falownikowi wykorzystać maksymalną dostępną energię i może przełączać dowolne urządzenia w domu. Ta funkcja odróżnia inwertery SolaX G4 od konkurencji. W połączeniu z pompą ciepła daje możliwość łatwej i wydajniej zamienić nadmiar energii elektrycznej na ciepło w 100% ekologicznym trybie. Pozwala to na ustawianie regulowanych parametrów i funkcji w falowniku w czasie lub w połączeniu z bateriami SOC.

System akumulacyjny SOLAX - czwarta generacja falowników hybrydowych od GBC Solino sro [źródło: gbc-solino.cz]
System akumulacyjny SOLAX – czwarta generacja falowników hybrydowych od GBC Solino sro [źródło: gbc-solino.cz]

8 powodów, dla których warto wybrać hybrydowy system Solax 4G

Solax Power został wyposażony w nową, a co za tym idzie ulepszoną czwartą generację. Zarówno użytkownik jak i instalator falownika nowej generacji znajdą w tym falowniku wiele zaket, oto główne z nich:

  1.  Do 150% asymetrii na jednej fazie — dla zmaksymalizowania wykorzystanie własnej energii wprowadzono asymetryczną pracę falownika hybrydowego. Falownik 4G jest teraz w stanie jeszcze wydajniej rozdzielać wytworzoną energię na poszczególne fazy.
    W praktyce oznacza to, że przy zwiększonym poborze mocy na fazę, falownik może przenieść do 150% mocy znamionowej na fazę, w której jest potrzebny. W konsekwencji umożliwia to większe wykorzystanie energii słonecznej, bezpośrednio z paneli bądź baterii.
  2. Prawie zero przelewów energii do sieci — czwarta generacja hybryd Solax osiąga wartość przelewu tylko 8-14 W, nawet w fazach nieobciążonych.
  3. Zintegrowany BACKUP energetyczny i szybkość przełączania na zasilanie awaryjne w czasie poniżej <10ms. Jest to nowa funkcja skrzynki EPS, która została teraz zintegrowana bezpośrednio z falownikiem, aby uprościć system i ułatwia montaż. Dodatkowo zintegrowane styczniki umożliwiają przełączenie na zasilanie rezerwowe z prędkością <10ms w przypadku awarii AC! Zapewni to płynne działanie większości komputerów, zasilaczy i sterowników.
  4. Jeszcze łatwiejsza instalacja. Tę zaletę doceni zwłaszcza firma instalacyjna. Znacznie szybszy montaż (w czasie do 30 minut), dzięki któremu nie jest konieczne podłączenie falownika do sieci lub do systemu fotowoltaicznego. Napięcie wewnętrzne z akumulatora wystarczy do ożywienia systemu, a instalatorzy zyskają większą elastyczność pracy podczas instalacji.
  5. Zakres mocy do 15kW na wyjściu do sieci. W ofercie możemy zaproponować dwa warianty mocy 12kW i 15kW, przy czym oba warianty mogą być przewymiarowane do 18kWp na wejściu fotowoltaicznym DC. Dzięki temu falowniki nadają się również do mniejszych zastosowań przemysłowych, w których konieczne jest magazynowanie energii w akumulatorach. W przypadku większych aplikacji jest możliwość podłączenia równoległego do dziesięciu falowników, gdzie do każdego falownika trójfazowego można podłączyć do 8 akumulatorów T58 (5,8 kWh). Tym samym maksymalna wydajność całego systemu to 46,4 kWh.
  6. Wydajniejsze zarządzanie energią. Hybrydy SOLAX są wyposażone w wyjściowy przekaźnik do sygnalizacji nadwyżek. Przekaźnik służy do maksymalizacji wykorzystania wyprodukowanej energii poprzez ustawienie parametrów przelewu w falowniku fotowoltaicznym lub akumulatorze (w połączeniu z SOC). Energia z nadwyżki może być łatwo skierowana do dowolnych urządzeń, takich jak ogrzewanie domu, ogrzewanie wody czy wallbox do ładowania samochodu elektrycznego.
System akumulacyjny SOLAX - czwarta generacja falowników hybrydowych od GBC Solino sro [źródło: gbc-solino.cz]
System akumulacyjny SOLAX – czwarta generacja falowników hybrydowych od GBC Solino sro [źródło: gbc-solino.cz]

Kompleksowe rozwiązanie.

Solax Hybrid G4 oferowany jest w dwóch wersjach:

  •  Osobna instalacja falownika.
  •  Rozwiązanie typu „wszystko w jednym” z bateriami T30. Do zainstalowania tego wariantu niezbędny jest zakup tzw. Mateboxa, który nie tylko znacząco skraca i upraszcza instalację całego systemu, ale finalny użytkownik otrzymuje jedno urządzenie, które zawiera wszystko (falownik i akumulator). Jest to rozwiązanie nagrodzone w prestiżowym konkursie Red Dot Award Product Design 2021. Warto dodać, że cały system ma stopień ochrony IP65 z możliwością umieszczenia na zewnątrz.

Minimalizacja zużycia energii własnej. W porównaniu z poprzednią generacją wartość własnego zużycia energii przez falownik spadła o 10W.

źródło: gbc-solino.cz

GBC Solino s.r.o.
U panelárny 10
779 00 Olomouc
[email protected]
Petr Endrödy
Sprzedaż
(+420) 601 212 732
Adam Latawiec
Sprzedaż
(+48) 503 072 373

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz