Reklama
https://h2poland.com.pl/

„Sołtys – Ambasador Programu Czyste Powietrze”

„Sołtys – Ambasador Programu Czyste Powietrze” - to projekt zainicjowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. 23 lutego w Wąchocku, mieście osławionym dowcipami o sołtysie, odbędzie się tegoroczna inauguracja spotkań z liderami społecznymi.

Sołtys – Ambasador Programu Czyste Powietrze

Celem spotkania jest wzmocnienie współpracy z Sołtysami, którzy jako liderzy społeczni mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami, cieszą się ich zaufaniem. Informacje pozyskane od Sołtysów, ich opinie na temat wdrażania programu oraz najnowszych zmian w programie, będą cennym wkładem w dalszy rozwój programu „Czyste Powietrze”.

Reklama
oknonet.pl

Pierwsze w tym roku spotkanie odbędzie się w powiecie starachowickim w województwie świętokrzyskim, gdzie uczestnicy zdobędą wiedzę na temat nowych zasad programu oraz korzyści, płynących bezpośrednio dla mieszkańców, a wynikających z udziału w programie.

Wydarzenie rozpocznie się briefingiem  prasowym pod pomnikiem Sołtysa w Wąchocku o godz. 10.

Spotkanie otworzy pan Ryszard Gliwiński – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Gościem spotkania będzie pan Paweł Mirowski – Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, a także Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do Spraw Programu Czyste Powietrze i efektywności energetycznej budynków.

Dalsza część wydarzenia odbędzie się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku.

Doradcy Energetyczni przygotowali dla Sołtysów szkolenie merytoryczne dotyczące programu „Czyste Powietrze”, podczas którego przedstawione zostaną podstawowe informacje, które ułatwią pomoc przy wnioskowaniu o środki z programu.

Poza wiedzą merytoryczną Sołtysi zostaną wyposażeni również w materiały promocyjne , które następnie będą dystrybuować na terenie swoich sołectw, tak aby móc jeszcze bardziej przybliżyć program mieszkańcom województwa świętokrzyskiego.

Źródło: czystepowietrze.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz