Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Maty Termolock kwalifikują do Programu Czyste Powietrze

Nowoczesna izolacja poddasza domów wykroczyła obecnie daleko poza znane dotąd schematy i materiały w postaci wełny albo pianki poliuretanowej. Przy wyborze systemu należy się kierować kilkoma zasadniczymi parametrami, takimi jak trwałość, przepuszczalność wody i powietrza, skuteczność cieplna, nieszkodliwość dla zdrowia ludzkiego, ciężar właściwy, ognioodporność oraz obojętność dla konstrukcji drewnianych.

Maty Termolock kwalifikują do Programu Czyste Powietrze

Wielofunkcyjne maty termoizolacyjne Termolock są doskonałym rozwiązaniem zapewniającym skuteczną ochronę drewnianych konstrukcji dachu. Mają one pozytywną, Krajową Ocenę Techniczną ITB-KOT-2019/1089. Drewno wymaga szczególnej uwagi, a nieprawidłowo zabezpieczone, osłabia całą konstrukcję, co wiąże się nie tylko z dodatkowymi kosztami w postaci ogrzewania czy uszczelnienia dachu, ale nawet grozi zawaleniem i koniecznością wymiany gnijących krokwi czy łat.

Bezpieczeństwo i zdrowie są dla nas priorytetami, dlatego nasze maty izolacyjne łączą w sobie kilka ważnych funkcji. Pierwszą z nich jest ochrona budynku przed stratami ciepła, co daje niebagatelne oszczędności – zarówno zimą, jak i latem. Maty Termolock o grubości 4 cm, układa się warstwowo, dobierając ilość warstw w celu osiągnięcia odpowiedniej bariery cieplnej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, nasi klienci mogą liczyć na pomoc w doborze odpowiedniego systemu mat. Oferujemy gotowe rozwiązania, które zgodnie z normami budowlanymi klasyfikują je jako przegrody energooszczędne oraz pasywne. Nasza izolacja wykorzystuje zjawisko odbicia promieniowania cieplnego, dzięki czterem warstwom folii metalizowanych aluminium. Układ warstwowy oraz zjawisko odbicia cieplnego daje niespotykany dotąd efekt ochrony poddaszy przed nagrzewaniem się w okresie letnim. Kolejną zaletą jest elastyczność mat, co umożliwia odpowiednie dopasowanie izolacji do konstrukcji dachu, oraz możliwość zupełnej eliminacji mostków cieplnych. 

Maty Termolock, są zupełnie bezpieczne dla człowieka, to idealne rozwiązanie dla alergików lub osób wrażliwych na pył. Sama technika montażu jest dość prosta. Zapewniamy kompleksową pomoc na każdym etapie inwestycji i doradzamy przy wyborze systemu. Jest również możliwość ze skorzystania z indywidualnego szkolenia z zakresu techniki montażu. Nasi specjaliści chętnie dzielą się wiedzą, szkoląc nie tylko profesjonalistów, ale również indywidualnych klientów. 

Maty izolacyjne to nowoczesny, funkcjonalny system izolacji, który w połączeniu technikami grzewczymi takimi jak pompy ciepła czy ogrzewaniem gazowym, zapewni bardzo duże oszczędności w kosztach eksploatacyjnych, ponoszonych przez użytkownika. Jednocześnie nasze rozwiązania przyczyniają się do ochrony środowiska, poprzez ograniczenie emisji spalin, przy tradycyjnym ogrzewaniu budynku. Dzięki termoizolacji wykorzystującej maty Termolock system pasywny klasyfikuje się do Programu Czyste Powietrze. Niewielki ciężar mat izolacyjnych, nie obciąża, szczególnie starszych, konstrukcji dachów. W przypadku poddaszy nieużytkowych nie ma konieczności zabudowywania mat płytami KG, Maty nie chłoną wilgoci i mają estetyczny wygląd. Maty izolacyjne idealnie nadają się do domów pasywnych, ponieważ zapewniają szczelność przegrody.

Źródło: termolock.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz